Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Syf na forum - propozycja

rzadko spotykane gry, pewne linki ZAKAZANE W OGÓLNYM DZIALE, prośby rozpatrywane w pierwszej kolejności, brak rygorystycznego regulaminu

Moderator: Moderatorzy

ChristInversion

Post autor: ChristInversion »

Również dotyka mnie problem chaosu jaki pojawia się coraz widocznym śladem na forum, więc zgłaszam swoją kandydaturę aby ogarnąć w pewien sposób forum choćby pousuwać zbędne posty

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Jest szansa na konkretne zmiany na forum? Już kilkukrotnie wychodziliśmy z podobną inicjatywą. Dział waraz ma się dobrze, ale miejsce do rozmów wygląda tak:

Obrazek

Tak jak już wcześniej mówiono w tym temacie. To jest śmietnik. Same wątki z pomocą/problemami/prośbą. W przypadku gdy ktoś chce się poudzielać to tak naprawdę nie ma gdzie. Wątek utonie w dziesiątkach typu "halp nie moge nagrac". Prosta rzecz. Pomoc/problem/prośby powinny być dostępne jedynie w osobnym dziale. Przenieść masowo wątki, nadać stosowne ogłoszenie i powinno być ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

No i sami widzicie, błądzicie we własnym sosie :)

Czy macie rację? TAK !
Tylko co z tego że macie rację, jeżeli widzicie "problem" z własnego punktu widzenia, a raczej pod kątem waszych wizji, a to niestety prowadzi tylko do stworzenia forum dla "was/nas" i nic po za tym.

Forumowicze którzy tu zaglądają "żyją" właśnie takimi, w sumie z naszego punktu widzenia jałowymi problemami, ale to jest to co ich interesuje, zwane dalej przez was śmiećmy.

Nie rozumiem po co skopiowałeś tematy z działów w których pod tematami jest jasno podkreślone "pomoc". Oni właśnie takiej pomocy oczekują, bo to oni są tu wyznacznikami poziomu pomocy, a raczej ich zagadnieniami.

Pierce stworzyłeś naprawdę piękną stronę/forum, jest czyste, przejrzyste poukładane według Twojej wizji ale, jest tylko dla... Ciebie. (no i może kilku kolegów, łącznie ze mną bo też tam od czasu do czasu zaglądam :))
Równie dobrze mógłbyś w domu założyć pamiętnik/dziennik i z kolegami z podwórka /przenośnia/ podziwiać i rozbudowywać go do nawet kilku tomów - to wszystko.
Jeszcze raz podkreślam że zrobiłeś naprawdę sporo "WIELKIEJ, PORZĄDNEJ ROBOTY" tylko że...

Widzicie to nie jest takie proste, nie twierdzę że nie trzeba zrobić jakiś porządków, ale nie w tą stronę w jaką wy to widzicie, przede wszystkim trzeba brać pod uwagę ludzi/forumowiczów którzy tu "wpadają" i zadają nawet tak "głupkowate" wiecznie powtarzające się pytania, jeszcze do tego trzeba wziąć pod uwagę ich stopień poziomu /no nie będę tutaj rzucał tekstów o inteligencji/ ale jak sami widzicie napisałem myślę że dobry poradnik, a co, co chwilę słyszę? "ja i tak tego nie ogarniam", "przeczytałem cały, ale ktoś mi może powiedzieć co to jest ten .cue?" itd, itp.
Zaraz by się rzuciło: "to po co nam oni, niech szukają i zrozumieją lub spadają", niestety ale to nie my, lecz oni są "bijącym sercem" tego forum i to oni są napędem trwania tego forum, oczywiście w szerszym pojęciu, jako "masa" /jeden przychodzi, odchodzi na jego miejsce "wchodzi" taki sam" itd./

Było już forum, w którym zlekceważono właśnie tą "masę" i "ich śmieci" i poukładano stronę pod założycieli/wizjonerów... no fakt podnieśli się, odbudowali pewne zgliszcza i gdzieś tam sobie żyją... wiem może to brzmi jak sarkazm (choć takie nie jest) ale właśnie dalej sobie "sami swoi" tam żyją i... ciężko ich nawet w GOOGLE znaleźć. /powtarzam, nie jest to żadna krytyka, ale wnioski można wyciągnąć.../

Najlepiej powiedzieć: ja bym tu poukładał, posprzątał to i owo i stworzył bym... porządek, tylko czyj? twój? mój? wasz? /kolorowych/ to niestety nie jest forum dla nas tylko dla nich, a my jesteśmy tu po to aby im według ich potrzeb to forum trzymać przy życiu aby oni chcieli tu żyć, co prawda przejściowo ale cyklicznie, tylko w ten sposób może to forum przetrwać, bo to jest forum jakby nie patrzeć retro i poważni ludzie którzy w latach 90/00 pisali naprawdę "poematy" na temat tej konsoli, gier dziś już się tym nie zajmują, a ich dzisiejsi "odpowiednicy" są w ilościach że na palcach dwóch rąk można zliczyć, a może i jednej.

OK. czekam na propozycje co do poukładania, tylko spokojnie i rzeczowo, nie w stylu ja bym to wszystko wrzucił do jednego worka i tam zamknął, niech się czeladź tam... /problemy/pomoc/

Pamiętajcie, to nie jest forum dla nas, patrzcie pod kątem forumowiczów i tylko pod ich kątem, nie swoim i waszej wiedzy itp., nie lekceważcie ich, bo to do niczego nie prowadzi, chyba że do naszego końca, bo zostaniemy sami i będziemy sobie prowadzić swój pamiętnik ;)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

michael69 pisze:Nie rozumiem po co skopiowałeś tematy z działów w których pod tematami jest jasno podkreślone "pomoc". Oni właśnie takiej pomocy oczekują, bo to oni są tu wyznacznikami poziomu pomocy, a raczej ich zagadnieniami.
Właśnie jest tak określone, ale czy powinno? Jeśli jest poddział "pomoc" to w zasadzie jedynie tutaj powinny pojawiać się wątki tego typu. ... w sumie to pewnie gdyby nie te niepotrzebne tematy w ogóle forum świeciłoby pustkami. Jest tak jak mówisz, forum jest dla masy, a masa nie oferuje nic ze swojej strony. Logują się by pobrać gry i tylko tyle.

Do podobnego wniosku można dojść np. porównując ilość odwiedzin tematu "tytuł gry" - w dziale download, a dziale recenzje. Róźnica Sięgająca ok. 50x, 100x.

Trzeba się z tym pogodzić.
Obrazek

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

no i właśnie, nasuwa się pewna konkluzja :)

"masa" - czy coś daje?

oczywiście z punktu logistycznego niestety nic, i to jest smutne, ale jak to zazwyczaj bywa każdy medal ma dwie strony...

zróbmy mały eksperyment:
GOOGLE hasło "gry psx"... no właśnie, wyświetlamy się na trzecim miejscu, przy czym drugie to zgon...

a więc załóżmy że posiadamy w Polsce naprawdę kumatą "masę" nie mającą najmniejszych problemów z całą "procedurą" zwaną dalej śmiećmi... więc w myśl twojej /bardzo słusznej/ teorii czy mielibyśmy rację bytu?
podejrzewam że nie, całe forum pewnie zapełnione by było w temacie którego nie ma pt. "PRZYWITAJ SIĘ" i to by było raczej wszystko...

-cześć fajne forum, spadam grać
-świetne forum, fajnie że ktoś jeszcze, jakiś ślad po konsoli psx w necie po polsku "trzyma" :)

ale też:

-macie chłopaki zacięcie, tylko po co? przecież jest snesorama. LOL

no... właśnie...

i w ten sposób w ogóle nasuwa się pytanie?
czy jest sens?
hm... z logicznego punktu widzenie, oczywiście że NIE, ale czy dla hobbysty jest sens za unikalny znaczek z 1936r oddać nerkę? /horrorystyczny żarcik ;)

tak więc może i masa lekceważy, a nawet na pewno np. twoje recenzje, ale czy przez to, nie miałyby powstać?

ODPOWIEDŹ NA PEWNO ZNASZ ;)
pozdrawiam.
i więcej wiary :)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Ja zgadzam się "teorią", że w sumie porządek możemy zachować tylko dzięki chaosowi, ktory jest przypisany definicji forum. Może to różnie się objawiać ale forum dyskusyjne nie jest stroną internetową na której jedna lub kilka osób prezentuje informacje itd. Tutaj każdy może stworzyć temat, udzielić odpowiedzi innym.. to wszystko składa się na nieuporządkowaną całość ale za to wyjątkową i jest to jedyne co napędza nasze istnienie.

Zadaniem moderatorów i wszystkich ludzi, którzy są bliżej związani z forum jest przypilnowanie by jak najbardziej ułatwić wszystkim użytkownikom korzystanie ze strony. Musimy kierować kategoriami, regulaminem, wskazówkami, pomysłami tak by każdy z łatwością mógł otrzymać to czego szuka i tak by każdy kto chce mógł pomagać innym.

Niedługo wybierzemy kolejnego moderatora i w ciągu kilku dni uporządkuje kategorie. Później zrobimy porządek z tematami itd. Zrobimy to możliwie jak najsprawniej.

ODPOWIEDZ