Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

E-Mag Świata PSX

rzadko spotykane gry, pewne linki ZAKAZANE W OGÓLNYM DZIALE, prośby rozpatrywane w pierwszej kolejności, brak rygorystycznego regulaminu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

markomen1, jeżeli dobrze widzę to trzeba się zalogować, aby pobrac plik. Poproszę więc o wysłanie na inny serwer. ;)
PS jeżeli to jest w PDF to i tak musisz zmienić format bo
1. Wszelkie teksty piszemy w MS Word (nie WordPad, czy Notatnik!)
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

ExGamer, kurde a jak to przekonwertować na coś innego bo są tam obrazki i teks i chciałbym żeby to zostało zachowane tak jak jest
a zaraz wrzuce na rapida i po problemie
Proszę bardzo
https://rapidshare.com/#!download|346p6 ... PSX.pdf|73
Obrazek

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

markomen1, moim zdaniem art jest za krótki, aby był w takiej postaci w emagu. Ja bym go dodał jako ramkowy felieton z boku jakiegoś "większego tekstu".

PS błędy jakie znalazłem -

tekst powinien być wyjustowany,

w trzecim akapicie dwa razy z rzędu używasz sformułowania "naszego szaraczka" (to nie jest błąd, tylko źle wygląda),

w drugim akapicie nie odmieniasz "9 wrzesień" kiedy wcześniej już to robisz,

PSOne konsolą przenośną? Raczej możliwą do grania w podróży, ale przenośną bym jej nie nazwał, :p

sformułowanie "poszło w odstawkę pod względem produkcji" jest nielogiczne,

"Najlepiej sprzedającą się grą była Gran Turismo sprzedano 10,85 milionów sprzedanych egzemplarzy" - tyle tych sprzedaży, że hohohoho,

"Oczywiście każdy z nas pamięta o nieprzespanych nocach przed telewizorem więc ni zapominajcie
o naszym szaraczku i jeżeli mamy w domciu tą konsole to usiądźmy czasem przed telewizorem.
A więc miłego grania !!" - dwa razy użyłeś więc - myślę, że można by to zastąpić synonimem, oraz brakuje literki "e".

*PS. nie wiem czemu się upierasz przy obrazkach, kiedy są one przeskalowane w niewłaściwy sposób (pierwszy z PSXem jest ok, pozostałe 2 już nie), a poza tym sądzę, że dla składających magazyn nie będzie problemem wklejenie Twojego tekstu w taki sam sposób.

*PS2. przestudiowałem Twój artykuł, bo sądzę, że powinieneś go potraktować jako Pierwszą Część i w przyszłości rozwinąć. :) Po prostu to jest za krótkie jak dla mnie.

Pozdrawiam
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

ExGamer, no spoko i takiej krytyki na zmotywowanie potrzebowałem :) bo napisałem to tak bo tak jakoś nie specjalnie sądziłem że w czymś może pomóc no ale jak jest za krótki test to mogę nad tym popracować trochę i dzięki za pokazanie błędów postaram się to poprawić :D
POZDRAWIAM :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

markomen1, nie ma problemu, wrzuciłeś artykuł to go przeczytałem. A że był krótki, to nawet mi się chciało. :) PS w razie pytań daj znać na PW lub gg. Chętnie pomogę w pisaniu. :)
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Słuchajcie jako ze prace nad gazetką idą jakoś ułomnie prosiłbym o rozpiskę co ma się znajdować w pierwszym numerze, ale to juz tak na 100% i o to żeby ktoś te wszystkie recki do 1-szego numeru wrzucił na jakiś serwer.
Dobrze by było gdyby zrobiła to jedna osoba i żeby nie było bałaganu, oczywiście mozecie to teraz między sobą uzgodnić ale jak już będziecie wiedzieć to proszę mnie poinformować, ze względu na to że muszę zacząć robić szatę graficzną dla naszego
e-mag'a

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

mcmarycha, od tego mamy chyba Ciebie i Quake'a... Przynajmniej tak sądzę. A poza tym z czego to chcesz wrzucać skoro nie wszyscy swoje teksty poprawili? Hm?
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Ex też jesteś w ekipie to weź troszkę pogoń bo jeżeli chodzi o te prace to ja nie wiem kto co ma do poprawki więc wiesz...

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Wydaje mi się, że ja mam tutaj status prostego pisarczyka, a nie jakieś większe uprawnienia. Do poprawki są praktycznie wszystkie teksty. Bo w każdym są błędy. Mógłbym je wypisywać, ale w tak krótkim tekście markomena znalazłem ich dosyć dużo, to wyobraź sobie co by było w dłuższych tekstach. kilka przeczytałem i były błędy. Ale tak jak mówię. Ja mogę pisać. Do niczego więcej uprawnień nie mam.
Zapytasz pewnie do czego dążę - otóż już spieszę z wyjaśnieniem. Jest was 2 i właściwie nie wiadomo kto rządzi. Czyli jest tak jak mówiłem. Jeżeli chcecie abym to ja odpowiadał za magazyn, to oddajcie mi nad nim pieczę. W innym wypadku ja nie przykładam ręki do jego organizacji, gdyż nie nadaję się do pracy w trio czy nawet tandemie. Mogę pomóc, ale tylko pisząc teksty. Sprawy organizacyjne nie są dla mnie, dopóki ja za to nie odpowiadam. Swoje teksty poprawiłem i wysłałem poprawione. Nad innymi niestety nie będę czuwał, gdyż nie jestem od tego. Zadeklarowałem się jako osoba do korekty. I to podtrzymuję. Jeżeli dostanę na maila tekst do skorygowania (poprawienia błędów) to go poprawię. Tyle.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Odkopywanie !
Z czego widać od prawie 2 lat projekt został porzucony. Wielkim grafikiem nie jestem ale zrobić okładkę to może potrafię :D . Nwm czy ktoś to zobaczy bo np. Quake96 oraz McMarycha już nie są obecni na forum ale może ktoś kto chce ożywić tą gazetkę użyję tego.
________________

EDIT:
Coś tam zrobiłem piękne jak okładka Cd-Actiona to to nie jest ale wszelkie moje możliwości graficzne zostały użyte przy robieniu tego :) Okładka ma rozmiar taki jaki ma rozmiar okładka Cd-Actiona. Obrazek

Użyłem loga zrobionego przez LukasaTe

Tematy przykładowe.
Ostatnio zmieniony pn 20 sty, 2014 09:45 przez Birkin_Pl, łącznie zmieniany 1 raz.
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Birkin_Pl, wiem, że nie było Cię, kiedy pomysł był świeży i "na topie". I powiem Ci tak, chcesz pomóc- chwała Ci za to, ale źle się za to zabierasz i po PS4 na "okładce" wnioskuję, że nawet nie przeczytałeś dokładnie całego tematu. ;) Ale nie o to mi chodzi. E-Mag ŚwiatPSX cierpi na brak tekstów. Nie jesteśmy zbyt popularnym forum, co więcej mamy tendencję raczej spadkową. Ja osobiście współtworzę inne fora i portale gdzie target jest znacznie większy niż u nas. Grafika i skład DTP to kwestia istotna, ale w przypadku E-Magu co najwyżej drugorzędna. Podsumuję - E-Mag wyjdzie jeśli będzie REDAKCJA, która napisze odpowiednią ilość tekstów. Jeśli masz jeszcze jakieś sugestie to chętnie posłucham, ale najpierw przeczytaj tematy odnośnie E-Mag i ŚPSXtv.

Pozdrawiam. :D
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Birkin_Pl
-#
Posty: 381
Rejestracja: sob 28 sty, 2012 22:08
Lokalizacja: Olsztyn City
Kontakt:

Post autor: Birkin_Pl »

Witaj
O projekcie "ŚPSXtv" Nawet nie słyszałem ale z czego mogę wywnioskować chodzi o Telewizję ŚwiatPSX. Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i z czego stwierdzam że chodzi tutaj o gazetkę RETRO. Zgadzam się ale również chcę dać tutaj coś nowego żeby przyciągnąć większą ilość czytelników. Również pojmuje że "złote" czasy Swiatpsx.pl już się skończyły ale nadal mamy dużą liczbę osób które są chętne do pomocy. Jeżeli dali byśmy temat do forum publicznego to może więcej osób by pomogło ?
_________________________________
Fan Sony oraz ich konsol, gracz retro. Siedzi tutaj od 2012...

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Tematy na "ogólnodostępnym" forum:
:arrow: http://swiatpsx.pl/e-mag-swiatpsx-reakt ... vt7776.htm
:arrow: http://swiatpsx.pl/swiat-psx-magazine-n ... vt5428.htm

Nic to nie da moim zdaniem. Podejmowałem już kilka prób poruszenia tej kwestii. I jeśli nie masz zaplecza minimum pięciu osób, to nawet nie masz co się porywać, skorzystaj z mojej rady i ucz się na moich błędach. Sam tego nie zrobisz, bo będzie to albo miernej jakości albo zbyt małe. E-mag ma być wydawany regularnie (kwartalnik?) bo taka jest idea magazynów, a jakoś nie sądzę, żeby bez kilku ludzi to było możliwe. Nie chodzi mi o uczestników projektu, ale o ludzi, którzy już coś robią, coś tworzą i mają czas i ochotę pisać dla tego magazynu. Ja na przykład, chętnie wezmę udział w projekcie, ale z racji wielu obowiązków (studia) nie będę się nim zajmował ani regularnie, ani jakoś specjalnie poważnie. Potraktuję to jako chęć rozrywki czyt. jeden góra dwa artykuły na miesiąc. Czy to dużo, czy to mało osądź sam. Jeśli znajdziesz dziesięć osób deklarujących się do pomocy tak jak ja, to wtedy projekt ruszy. Tylko coś Ci powiem - nie znajdziesz. Z całym szacunkiem, forum już od dawna cierpi na brak świeżej krwi.

A co do tematu nie-retro gazetki, to temat też był już omawiany wiele razy. Nie przyłożę już ręki do tworzenia na tym forum czegokolwiek nowszego niż PS2. Powstał dział PS3, o który sam zabiegałem i aktualnie żałuję bo świeci pustkami. ŚwiatPSX jest o PlayStation. Ostatecznie PS2. Zapytasz dlaczego - już wyjaśniam - inne portale/fora mają znacznie lepszą bazę użytkowników i znacznie lepsze zaplecze, przez to, chcąc upodobnić się do innych "dużych" marek (gol, arhn, poly) zostalibyśmy przez nie zjedzeni. Z prostego powodu. ŚPSX żyje dzięki warezowi. To powoduje skreślenie nas w massmediach. A bez reklamy nie ma to racji bytu. Osobiście keirowałbym się ku mniejszemu celowi. Tzn. wolałbym śpsx traktować jako forum niszowe. Coś a'la GPP.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

mój wpis sprzed 4 lat o przypadku zina OSG

Kod: Zaznacz cały

http://psx4ever.blogspot.com/2010/01/old-school-gaming-co-sie-dzieje-z.html
Trzeba wyciągać wnioski z błędów innych. Zin byłby w najlepszym wypadku efemerydą. Zebrać z 6 osób gotowych pisać regularnie to rzecz nieosiągalna. Bezinteresowna działalność wymaga nieziemskiej wytrwałości, poświęcenia.

Gdyby zin posiadał jakiś budżet to byłoby coś. Gra za napisanie tekstów => poważny argument. Czasem się nad tym zastanawiam, ale rynek jest chyba zbyt betonowy by z taką inicjatywą wyjsc. Są jescze jakieś witryny o grach, ale czy pisałby się na patronat [dołożenie się do budżetu albo reklama] tego nie wiem. Z mojego doświadczenia większość adminów+redekcja to niestety jak pisałe wcześniej => beton.
Obrazek

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Myślę że znaleźć osoby piszące recki to nie problem, ale taka gazetka to raczej sztuka dla sztuki. Bądźmy szczerzy kto to będzie czytał ? Chyba tylko osoby przebywające wciąż na forum. Taki kwartalnik to ze 20 stron powinien mieć. A czym tu je wypełnić ?
Materiał na 2-3 gazetki by się znalazł, a potem ? Niema.

ODPOWIEDZ