Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, import aut z usa, Sklep GO-TO-THE-SHOP !Super Zakupy!

E-Mag Świata PSX

rzadko spotykane gry, pewne linki ZAKAZANE W OGÓLNYM DZIALE, prośby rozpatrywane w pierwszej kolejności, brak rygorystycznego regulaminu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Tak ale potem napisałem "To może pozwolisz ze zrobie po swojemu a "ekipa" ocenia komu lepiej wyszło ok ?" i miałem tu na myśli własne logo poza tym kogo nazywasz ekipą ?
Bo z tego co ja widzę logo oceniło kilka osób i nie wszyscy byli z "ekipy"
Poza tym nie wszyscy z "ekipy" je ocenili. Rozumiem ze dałeś pomysł z e-mag'iem ale jak dla mnie za bardzo sie rządzisz i nie dajesz mi improwizować nie wiesz co mogłem stworzyć ( chodzi o całość) a już komentujesz.
Ale wiesz zawsze możesz wykorzystać to co sam zrobiłeś.
Jak dla mnie koniec, oczywiście podrzucę swoje projekty jak skończę ale tylko i wyłącznie by poznać opinie osób z "ekipy"

Dziękuję i dobranoc

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Dobra, może i ja też nie jestem bez winy. Ale uważam, że tego typu kłótnie nie mają sensu... Zrobisz jak uważasz.

Ja od siebie też zamierzam coś zrobić i pokazać to najpierw innym.
SCEE™

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Coś cicho się zrobiło o projekcie, więc biorę sprawy w swoje ręce. Tzn nie tak dosłownie :) I w związku z tym, mam prośbę o poinformowanie członków ekipy o kilku sprawach.

Mianowicie:
- ile i jakie artykuły mamy oraz kto jest ich autorem
- pokażcie wstępny projekt graficzny magazynu
- ile jeszcze tekstów co najmniej potrzebujemy i o czym miałyby być
- kto w końcu rządzi magazynem

PROŚBA DO ADMINA/MODÓW
Przenieście ten temat do VIPowni, ponieważ:
1. będzie w nim poruszany cały line up startowego numeru magazynu i sądzę, że wieści o potencjalnych tekstach nie powinny być dostępne dla ogółu.
2. z tematu zrobiło się małe śmietnisko i pokaz słabej organizacji ludzi na forum więc nie jest to dobry przykład forumowej społeczności, zgranej i "miłującej" się
3. WSZYSCY członkowie ekipy mają dostęp do VIP Strefy więc nie będzie to dla nich problemem
4. chętni do wzięcia udziału w projekcie, a nie mający rangi min. VIPa mogą wpisać się do tematu "ŚwiatPSX Magazin - Nabór do ekipy"
http://swiatpsx.pl/swiat-psx-magazine-n ... a570#25627
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

http://www.sendspace.com/file/3p1ap7 okładki oczywiście nie moje

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

- ile i jakie artykuły mamy oraz kto jest ich autorem
Gdzieś wyżej MC dawał listę artykułów. Jakby co ja jestem autorem Recek: Donald Duck, Tekken 3 i coś tam chyba jeszcze było... Ja chyba nawet w tych artykułach się podpisywałem na końcu.
- pokażcie wstępny projekt graficzny magazynu
Z tym to nie wiem co i jak. Ostatnio chciałem zabrać się do zrobienia "bety" okładki, ale coś GIMP nie chce działać na lapku...
- ile jeszcze tekstów co najmniej potrzebujemy i o czym miałyby być
Tekstów wystarczy kilka. Generalnie wszystko jedno co, byle nie recenzje. Bo to co obecnie mamy to w 98% recenzje gier PSX...
- kto w końcu rządzi magazynem
Formalnie ja, ale z tym to ciężko. Jeśli MC się zgodzi, to może wraz ze mną "ponieść ciężar" opieki nad Zinem.
SCEE™

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Hmmm.

Szaty graficznej nie ma... A skoro tak, to zwracam się z propozycją aby E-Maga wydawać w formacie HTML coś jak Tawerna RPG czy Action Mag. Co wy na to? Bo to co widzę, to amatorka i nawet jeżeli ktoś się starał to jest to mało profesjonalne i po prostu brzydkie.
I tutaj również pytanie do LukasTe - czy jeżeli merytorycznie dopniemy magazyn zrobisz porządny design w kolorystyce forum?

Widzę dużo nieścisłości w recenzjach. U mnie są plusy/minusy, u kogoś zalety/wady, u innej osoby rozpisane grafika/dźwięk itd. Musimy ujednolicić skale oceniania. Tu zostawiam pole do popisu Quake'owi skoro to on zarządza (jako red musisz o czymś zadecydować). Wybierzcie czy będzie skala szkolna czy dziesiętna. Skala z plusami/minusami czy bez? Rozpisujemy na grafikę/dźwięk/grywalność itd czy pozostajemy przy "wady/zalety, plusy/minusy"?

W recenzjach MUSZĄ BYĆ screeny. Sam ich nie dałem ale to poprawię. Nie muszą ich robić recenzenci, bo obrazków w sieci jest od groma.
Formalnie ja, ale z tym to ciężko. Jeśli MC się zgodzi, to może wraz ze mną "ponieść ciężar" opieki nad Zinem.
Zdecydujcie się w końcu i ustalcie to między sobą, bo takie niezdecydowanie nie wróży dobrze magazynowi.

POMYSŁY NA TEKSTY:

aby e-mag w końcu ruszył należy napisać więcej tekstów. Ja zajmę się felietonem na ok 1000 słów. Potrzebujemy jeszcze kogoś kto napisze:

1. jakąś śmieszną historyjkę o PSXie
2. jeżeli będzie to zin w HTML zgromadzi paczkę tapet dla miłośników PlayStation
3. zrobimy szybki przegląd gier i wybierzmy te najlepsze i one będą w 1ym numerze w rankingu, natomiast kiedy magazyn wyjdzie pod rankingiem można dodać opcję "vote" umożliwiającą głosowanie na poszczególne gry dostępne w "Liście Gier". Głosowanie byłoby tylko dla zarejestrowanych użytkowników forum (LukasTe jeżeli nie bardzo rozumiesz o co mi chodzi to daj znać na PW to wytłumaczę inaczej :) )
4. zróbmy wybory MISS GIER PSX na podobnych zasadach "vote" co wyżej + dodawanie "propozycji" w odpowiednim temacie na forum.
5. ktoś napisałby wywiad z twórcami spolszczeń z GPP. Proponuję Manuela Czaszkę, Beriona, Dark Archona i ffgrievera. Ten kto się tego podejmie MUSI się merytorycznie przygotować, żeby nie zrobić wstydu forum. jeżeli nie znajdzie się chętny ja mogę się tego podjąć
6. Potrzebujemy poradników do gier PSX (znowu ja przyjdę z pomocą i udostępnię swój)
7. Oprócz recenzji miał być przegląd emulatorów na PSXa (który prawie skończyłem, ale potem wysłałem do dokończenia kerm'owi. bo ja już nie miałem możliwości sprawdzenia parametrów emu na innym sprzęcie)
8. Przydałoby się może taki przegląd serii na PSXa (RE. FF, TR, Crash). Taki artykuł o rozwoju serii.
9. A propos konkursu: zróbmy ligę piłkarską WEOL. Możemy zorganizować mistrzostwa online za pomocą Kailery. Pomysł z wyścigami dobry i niech taki zostanie tylko ustalmy jakie gry byśmy brali pod uwagę.
10. Kącik Gracza MUSI BYĆ.

To chyba tyle. Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę.

EDIT:
Pomyślałem, że jeżeli nie możecie się dogadać do ja mogę zarządzać magazynem. O ile oczywiście obydwa głosy czyli MC i Quake pozytywnie odpowiedzą na tą propozycję.
hasło do moich uploadów: 1234

xzer0

Post autor: xzer0 »

Mogę się zająć paroma rzeczami. Będzie recka medalów i może coś jeszcze dodam.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Dobra wezmę te grafikę na siebie tylko dobrze by było gdybym wiedział co ma sie znajdować na 100% w e-magu bo nawet nie wiem co ma być na okłdce

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Na okładce widziałbym mix. Tzn. np. Postać z tekkena 3 + coś jeszcze itp. :)

Co do skali oceniania to zostańmy przy tym co sam stworzyłem (czyli tak jak w moich reckach), bo ja jestem już do takiego stylu przyzwyczajony i mógłbym potem coś pomieszać.
SCEE™

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

myślałem nad tym zeby w tle dać coś z tekena, i ewentualnei jakieś mniejsze miniaturki z innych recek

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Przejrzyjcie ten ZIN. Tawerna RPG - tak powinien wyglądać profesjonalny magazyn internetowy.

http://tawerna.rpg.pl/dane/trpg/tawerna134/

Okładka? Hmm. Moim zdaniem konkretna ramka jak w Tawernie i obrazki ładnie wklejone jako punkt kulminacji sceny na obrazku. Żadnych mixów, ponieważ nie wpływa to dobrze na czytelność. Popatrzcie np na nowy nr PSX Extreme. Jedna postać . I wszystko kręci się wokół niej żeby było czytelnie i ładnie.

http://www.ppe.pl/psx_extreme-0.html

Ale to nie wszystko aby e mag nie był jednorazową przygodą sugeruję aby był KWARTALNIKIEM. 4 miesiące to wystarczająco dużo czasu na zebranie materiałów do kolejnego nr.

PS Quake, MC zdecydujcie kto jest redaktorem naczelnym. Ma być jeden, który będzie tym zarządzał. Bez tego nie będzie dobrego pisma.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

ten tawerna ma tylko 1 strone ? Ja bym wolał to zrobić w pdf, a redaktorzy mogą być dwaj.
Hmm co to okładki to mi sie coś takiego
Obrazek
tylko zamiast napisu "in tekken we trust" to napis recenzja lub coś w tym stylu a reszta na dole i oczywiście logo na górze

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

mcmarycha, kliknij na okładkę to cię przeniesie do Wstępniaka. :D Przeglądnij Tawernę i powiedz czy dalej sądzisz, że PDF lepszy.

Dla mnie mało czytelna okładka. Gdzie umieścisz LOGO i po którejś stronie tematy kilku tekstów? Wzoruję się na PSXE i dlatego tak pytam.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

No właśnie ty się wzorujesz a ja mam własną intencję twórczą napisy na dole po prawo i lewo :D a jak nie to się znajdzie jakąś postać z tekkena i coś na wzór psxe

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Wzoruję się na najlepszym piśmie branżowym w Polsce, to źle? Jeżeli osiągnęlibyśmy chociaż taki poziom jak PSXE miał w 1ych nr to bylibyśmy bardzo dobrzy. I tak uważam, że taka okładka jest mało czytelna. Jeżeli wybieramy Reckę TK3 jako główny artykuł to ok, niech będzie tekken na okładce, ale czemu nie może być to sam Jin Kazama z jednolitym tłem (lub ładnym pejzażem) tak, żeby było przejrzyście?
hasło do moich uploadów: 1234

ODPOWIEDZ