Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Propozycja dot. drobnej modyfikacji regulaminu

rzadko spotykane gry, pewne linki ZAKAZANE W OGÓLNYM DZIALE, prośby rozpatrywane w pierwszej kolejności, brak rygorystycznego regulaminu

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Propozycja dot. drobnej modyfikacji regulaminu

Post autor: Witold »

Witam. Zdecydowałem, że napiszę o tym w dziale VIP, ponieważ my, vipowcy w pewnym stopniu możemy coś zadziałać (pomoc na forum). Chciałbym opisać mały problem, który dość często mnie irytuje. Często spotykam zaśmiecone SB problemami userów, najczęściej dotyczących nagrywania gry, czy pomocy z wyborem gry na psx/ps2 etc. Pomyślałem sobie, że mógłby powstać punkt w regulaminie zakazujący zadawania pytań na shoutbox'sie, które powinny znaleźć się w odpowiednich działach na forum. Zanim zacznie ktokolwiek się rozpisywać, że to aż tak nie przeszkadza, chciałbym dodać swoją dzisiejszą obserwacje:

Kod: Zaznacz cały

[Dzisiaj 13:44] Dolar: sa w jednym.
[Dzisiaj 13:45] Dolar: tylko mam troche ch... plyte cd-r. philips/50gr sztuka i ine wiem czy x8 bedzie czytac
[Dzisiaj 13:46] Witold: ja nagrywam na kioskowych byle jakich, zawsze działa.
[Dzisiaj 13:46] Dolar: jest 10 sciezek w tym 9 audio i 1 mode 2..
[Dzisiaj 13:46] Witold: ale o co chodzi?
[Dzisiaj 13:46] Dolar: no nie wiem probuje dobrze nagrać
[Dzisiaj 13:47] Dolar: tam obok jest zapis i symulacja w alkoholu ma byc zapis zaznaczony nie?
[Dzisiaj 13:48] Witold: ale jakie ścieżki audio, wtf?
[Dzisiaj 13:48] Dolar: na tym białym polu na dole, mam 01 sesja i dalej jest 01 sciezka - mode 2 - potem 02 sciezka - audio 03 audio i tak do 10..
[Dzisiaj 13:49] Witold: nie wiem o co chodzi
[Dzisiaj 13:49] Dolar: powinna byc sama gra mode 2 i nic wiecej ?
[Dzisiaj 13:50] Witold: ja bez tego sobie radziłem, po prostu zrobiłem to tak, jak na poradniku, i nie miałem problemu.
[Dzisiaj 13:50] Dolar: okej


Prosiłbym, aby każdy VIPowiec siedzący na tym forum się wypowiedział i przedstawił swoje zdanie na ten temat. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Jestem jak najbardziej za.
Od pomocy są odpowiednie działy, a nie shoutbox. SB to miejsce na luźne gadki, a nie pomoc w kwestiach gier etc.
Co na to inni? LukasTe?

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

No Witek, to popłynąłeś z tematem. Tu się zgodzę, kolega Dolar jest ciemny jak noc i zamiast napisać temat z pytaniami, to non stop wypytuje o te gry na PSX'a...


Ogólnie, to masz rację. Przyjdzie taki nowy i wypytuje non stop o coś na SB, przez co nie da się np. porozmawiać. Ja myślę, że można by ograniczyć SB, do nie zadawania pytań związanych z obsługą konsol SONY. Jednakże uważam, że Stali userzy (Czyli większość VIPów i nie tylko), powinna być tutaj uprzywilejowana, ponieważ siedzimy tutaj już trochę (elita forum) więc jesteśmy obeznani w zasadach i wiemy na jakie tematy związane z SONY można pisać a na jakie należy szukać odpowiedzi na forum ;)

Btw. Wiem, że uznacie to za niepotrzebny pomysł, ale zastanawiałem się czy nie fajnie byłoby dodać rangę "Elita Forum". Co dawała by taka ranga? Hmm... Na przykład, trochę łagodniejszy system kar (tzn. czasem jak ktoś coś palnie, to na początek ost. Słowne), dostęp do działu VIP, bo nie każdy ma tam dostęp. Dodatkowo taka ranga przydałaby się nowym userom. Jak? Otóż możnaby jakoś wyróżnić tą elitę (jakiś nietypowy kolor nicku), tak aby w razie problemów wiedzieli do kogo się zwrócić po pomoc ;)


To tyle jeśli chodzi o mnie. Btw. jakieś błędy miałem i musiałem trochę zedytować posta żeby móc go wysłać...

EDIT:

PS: Gdyby taka ranga powstała, to można by stworzyć dział "Zapytaj Elitę". Jak by to funkcjonowało? Jeśli ktoś potrzebuje szybkiej pomocy, to pisze tam odpowiedni temat/post, a Elita szybko zareaguje. Oczywiście żeby uniknąć fali pytań, możnaby zastosować wirtualne pieniądze jako walutę dla tematów. Tzn. jeśli chcesz o coś zapytać to musisz założyć temat, a co za tym idzie zapłacić np. 50 Dolarów. Dzięki temu pijawki mogłyby pomarzyć o tym dziale, a Ci którzy są "nowi" a udzielają się na forum, mieli by wsparcie ze strony "elity"
Ostatnio zmieniony ndz 11 wrz, 2011 14:33 przez Quake96, łącznie zmieniany 1 raz.
SCEE™

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

Skoro prosicie :3 bym napisał - pisze:
Prawda - dużo jest pytań na SB - nawet kiedyś o tym pisałem że tych pytań nawet odczytać się nie da bo znikają - co jest wkurzające bo potem ten user pyta i pyta i tak ni hu hu odpowiedzi -.o

Jednakże ogłoszenie typu "Pomoże ktoś?: http:/link x.x .pl/" too raczej nie jest wg mnie złą rzeczą - ale jak "temat" jest rozpowszechniany w SB - to nie jest fajnie o.-

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Quake96 pisze:[...]kolega Dolar jest ciemny jak noc[...]


Nie chodzi mi tutaj o ogólne wskazanie, kto spamuje a kto nie. Chodzi o sam fakt, że takie spamy się pojawiają, i (nie trudno tego zauważyć) jestem tego samego zdania, co LISTI. SB jest od gadania o dupie maryni, a nie od przeróżnych pytań. Po to dostaliśmy tyle działów na forum, żeby można było tam spamować tematami z danym problemem.
Quake96 pisze:[...]ale zastanawiałem się czy nie fajnie byłoby dodać rangę "Elita Forum"[...]


imo tym jest ranga ,,Przyjaciel''.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Witold, jest ranga przyjaciel, ale obecnie ma ją tylko "Pierce". Mi chodzi o rangę dla tych którzy są codziennie na forum i wkładają w nie dużo pracy, tak jak choćby Ja, Ty, Snejku, Ex, Czy inni...
SCEE™

Awatar użytkownika
snakeshake
-#
Posty: 191
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010 00:02
Lokalizacja: Nie wiem.
Kontakt:

Post autor: snakeshake »

Podoba mi się propozycja na TAK
Hehe dobry pomysł quake :) ale bardziej podobała by mi się ranga noob miesiąca xD
Obrazek

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

A ja uważam, że jak ktoś chce niech pyta na sb. W końcu można tam pisać o czym się chce, ale n ikt z nas nie jest zobowiązany odpowiadać an tamte pytania. Można zawsze nap-isać "napsiz nowy temat" . A co do rangi elita, uważam, że jest to niepotrzebne mamy już tyle rang, że wystarczą.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
DreamON
-#
Posty: 490
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011 16:58
Kontakt:

Re: Propozycja dot. drobnej modyfikacji regulaminu

Post autor: DreamON »

Witold pisze:Witam. Zdecydowałem, że napiszę o tym w dziale VIP, ponieważ my, vipowcy w pewnym stopniu możemy coś zadziałać (pomoc na forum). Chciałbym opisać mały problem, który dość często mnie irytuje. Często spotykam zaśmiecone SB problemami userów, najczęściej dotyczących nagrywania gry, czy pomocy z wyborem gry na psx/ps2 etc.
Mnie osobiście nie przeszkadzają takie pytania na SB. Jak ktoś potrzebuje szybkiej pomocy to szuka jej u ludzi którzy czatują na shoucie. To już bardziej mnie irytują wpisy typu: 'pierwszy', 'drugi', 'trzeci', które pojawiają się na SB dzień w dzień od miesiąca. Po prostu trzeba to olać i tyle, to samo polecam tobie Witoldzie. Nowo zarejestrowani użytkownicy nie czytają regulaminów, więc ewentualny punkt który by zakazywał zadawania takich pytań na SB ich nie odstraszy.

Mało ludzi się bawi w szukanie po działach odpowiednich tematów z poradnikami. Walą od razu temat 'nie umiem nagrać gry' i czekają aż ktoś im podsunie linka do tutoriala albo atakują na SB. Można by to rozwiązać inaczej, dać w miejscu ogłoszenia linki do najpopularniejszych tutoriali, takich jak: nagrywanie gier, regeneracja obrazu, konfig emulatorów PSX/PS2, jakiś ogólny fAQ o PSX/PS2 etc. Trzeba by to wyróżnić jakimś oczoj#bnym kolorem żeby nikt tego nie przeoczył.

Mniej więcej coś takiego jak na zdjęciu, wiem słaby ten paint ale na szybko robione ; -)

Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

DreamON, dobra okej, niech sobie pytają na SB. Ale, ty chyba nie widziałeś ostatniego spamu Dolara? Koleś spamił non-stop o tych swoich grach na PSX, zamiast poczytać dział ogólne, gdzie zresztą go odsyłałem...



A co do tych poradników, to sam o tym myślałem, ale jakoś o tym nie wspomniałem. Jednakże jest to b.dobry pomysł. Sam mógłbym napisać małe FAQ dla PSX i PS2 + Dorzucić linki do YouTube. :)


A właśnie, tutaj też i moje spostrzeżenie. Nie dałoby się zmodyfikować strony tak, żeby móc dawać filmiki z YouTube w temacie?? Tzn. żeby zamiast linku pojawiło się okienko z filmikiem. Byłoby to wygodniejsze, a zarazem przydatne.
SCEE™

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Panowie, za bardzo chcecie forum "urządzić" po swojemu. Forum ma służyć użytkownikom o wszelakim zapotrzebowaniu. Shoutbox o ile mi wiadomo, służy do rozmów na wszelki temat, więc również można w nim prosić jak i udzielać pomocy. Moim zdaniem, lepiej jest, gdy użytkownik prosi o pomoc w SB, niż miałby zakładać temat, który już istnieje na forum o tym samym lub podobnym zagadnieniu (np. "jak wypalić grę", takich pytań jest masa na forum).

Quake96, uważam, że temat rozwiązywania problemów, udzielania pomocy, jest ciekawszy niż to, kto dziś pierwszy wszedł na forum (pierwszy!, drugi!, trzeci!..... trzysta osiemdziesiąty czwarty, kogo to obchodzi?). Panowie jeśli wy możecie spamować w SB o czym tylko chcecie, milion wpisów dziennie, o różnej treści to, pozwólcie również innym skorzystać z tego "dobrodziejstwa", Sb nabierze wówczas bardziej pożytecznej treści. Proszę was, nie dyskryminujcie użytkowników, szczególnie tych nowych, tylko dlatego, że jesteście na forum dłużej i wam "wolno" a im nie.

Co do kolejnej rangi.... jest tyle tego na forum, że kolejna furory nie zrobi. Jest w czym wybierać, doceńcie to co macie, bo co niektórzy rangę posiadają, ale wyłącznie do ozdoby. Ranga "elita" dla aktywnych użytkowników, ok ale po co? Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem, pomagasz innym to, ranga nie uczyni z ciebie "Super Usera" i dzięki niej nie będziesz X razy bardziej aktywny czy pomocny. Ranga tylko po to, by mieć jeszcze bardziej "wypasiony" profil, o super wyróżniającym się kolorze, eee...? Teraz przemyślcie to wszystko, jeśli miałby dodatkowo powstać dział (zapytaj Elitę?...) pod ową rangę to, nowi użytkownicy zaczną zadawać te same pytania, które znajdują się już w innych działach, co dodatkowo zaśmiecałoby niepotrzebnie forum. To tyle z mojej strony ;)

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Drakson, Czemu ty wszystko na nie? Dobra, przyczepiliście się do tego Pierwszy, Drugi itd... Ale to chociaż nie jest milion postów z pytaniami : Jak nagrać tą grę? Dlaczego jest to? Czemu jest czarno biało? Bo właśnie takie pytania ostatio padają na SB. Skoro uważasz że w SB takie rzeczy to norma, to może zakmnijmy forum i zostawmy SB bo tam każdy Ci odpowie? Bez Sensu... Po to jest forum, żeby zadawać pytania, a SB jest dla spamu, choćby tego Pierwszy itd...

Także uważam, że za bardzo negatywnie podchodzisz do tego.



A co do rangi, to nie miała być po to żeby mieć super wypasiony profil, tylko po to, żeby nowi userzy, wiedzieli, kto jest obeznany w kwestiach technicznych i na czim zdaniu mogą polegać...


No ale skoro ci to nie pasuje, to spoko. Tylko zapytam, po co jest Ranga "Przyjaciel" jak jest w niej tylko Pierce? Dla mnie ta ranga też jest zbędna. :roll:
SCEE™

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Nie rozumiem, jak to ze wszystkim jestem na nie, proszę o więcej przykładów. Quake96, ja stwierdzam, że te pomysły są kompletnie bez sensu. Uczepiliście się tego SB jakby należał tylko do was, wy możecie pisać co chcecie, a jak ktoś prosi o pomoc to, wy z widłami na niego :roll: Jeśli ktoś ma życzenie prosić o pomoc w SB, proszę bardzo, nikt nie może mu tego zabronić. Lepiej zapytać w SB niż zaśmiecać ciągle forum identycznymi postami.

No i na co ten wyznacznik rangą? Jeśli użytkownik, zada pytanie na które "Elita" nie będzie potrafiła odpowiedzieć to, przepraszam kto wtedy pomoże? Zwykły user, który znał odpowiedź nie będąc w "Elicie"? To w takim razie, jak taki użytkownik ma się połapać kto tak na prawdę mu może pomóc? Ta ranga nie jest nikomu potrzebna, bo będzie pomagał użytkownik, który chce i potrafi pomóc, czy do tej pory były jakieś problemy z udzieleniem pomocy? Myślę, że nie, więc takie "barwienie" rangą, która i tak nic konkretnego nie wprowadzi, jest bez sensu.
Skoro uważasz że w SB takie rzeczy to norma, to może zakmnijmy forum i zostawmy SB bo tam każdy Ci odpowie? Bez Sensu...
Czyli uważasz, że tworzenie cały czas tych samych postów na forum, których jest aż nadto, jest dla ciebie ok?

Teraz pomyśl, gdybyś ty potrzebował pomocy, ale nie chciałbyś zakładać tematu, bo takowy już istnieje, to nie napisałbyś w SB? Robicie problem o takie głupoty, bo spokojnie nie możecie popisać głupot, gdyż inny user zakłóca wam spamowanie własnym problemem, który jak najbardziej jest związany z tematyką strony, panowie nie tędy droga.
Bądźmy stroną przyjazną i pomocną jak było do tej pory ok?

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

panowie spokojnie :)

reorganizację rang - nie przewidujemy.
także co do spamu na sb konsekwencji ani restrykcji nakładać nie będziemy, chyba że wypowiedzi będą kolidowały z aktualnym regulaminem. /chodzi oczywiście o przeklinanie/
forum także nie będziemy "przestawiać" na zawołanie...
hm... jakiś dział powstał na życzenie, wielkie życzenie... czyżby to był dział PS3??
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Czyli uważasz, że tworzenie cały czas tych samych postów na forum, których jest aż nadto, jest dla ciebie ok?
Nie jest okej, ale chyba istnieje Szukajka?
Teraz pomyśl, gdybyś ty potrzebował pomocy, ale nie chciałbyś zakładać tematu, bo takowy już istnieje, to nie napisałbyś w SB?
Nie, nie napisałbym. Poszukałbym na forum, i jeśli znalazł bym podobny temat to bym go odkopał, zadając moje pytanie.
Robicie problem o takie głupoty, bo spokojnie nie możecie popisać głupot, gdyż inny user zakłóca wam spamowanie własnym problemem, który jak najbardziej jest związany z tematyką strony, panowie nie tędy droga.
ShoutBox jest od głupot. Poza tym nie mam nic przeciwko pytaniom na SB, ale nie przesadzajmy... Ostatnio koleś wypytywał o wypalanie gier na PSX'a - To napisałem że na forum ma temat. Od tamtej pory non stop zamiast poszukać na forum to zadaje pytania "Czemu mam czarno-biały obraz" itp. A przecież zasugerowałem mu szukajkę na forum. Takich nie rozumiejących, należy upominać ostrzeżeniem, bo ile można w kółko tłumaczyć mu że na forum wszystko jest napisane, a on dalej jest na tyle leniwy żeby zamiast wyszukiwać to pyta na SB.
Bądźmy stroną przyjazną i pomocną jak było do tej pory ok?
Ależ jesteśmy przyjazną stroną. Ja nie mam zamiaru być niemiły dla "świerzaków". Ja tylko chcę aby trzymali się reguł i zamiast zadawać pytania na SB, to mogliby poszukać na forum.


Btw. przydałaby się chociaż adnotacja nad SB - "Jeśli chcesz zapytać o coś związanego z konsolami, to sprawdź na forum. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, to napisz tutaj." lub coś w tym stylu...
SCEE™

ODPOWIEDZ