Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

[Inne]Konwersja/Dekompresja archiwum .ecm

jak ściągać, nagrywać, dzielić pliki itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

[Inne]Konwersja/Dekompresja archiwum .ecm

Post autor: michael69 »

Forumowicz napisał:

Kod: Zaznacz cały

Ściągnąłem grę z jakiejś chińskiej stronki i po rozpakowaniu otrzymałem: CUE,ECM,SUB.Odpaliłem kreatora nagrywania w alcocholu,wskazałem CUE i wszystko było porządku do momentu wciśnięcia START.Stacja ruszyła i wyskoczył  "Błąd w procedurze zapisu...Czy pliki są uszkodzone? Co mam zrobić. 
A więc: plik ECM musimy przekonwertować na bin. Pobieramy plik unecm.exe z:

Kod: Zaznacz cały

http://www.neillcorlett.com/downloads/ecm100.zip
Rozpakowujemy go do jakiegoś folderu (np.na pulpicie, plik ma tylko 65kb.)
Otwieramy folder.(folder zawiera ecm,unecm,i kilka dokum.).Otwieramy nasz folder z obrazem płyty,"chwytamy" myszką plik ECM i "przeciągamy" go na plik unecm.
Czekamy na zamianę i otrzymujemy bin.
Pobieramy cuemaker aby "dorobić" plik pomocniczy .cue do uzyskanego .bin'u (gdyż czasami zdarza się że w folderze niema .cue, lub istniejący "nie pasuje" co zgłasza nasz program do wypalania.)
[center]Tu do pobrania:[/center]

[center] :!: :arrow: CUEMAKER[/center]
Teraz można użyć Alcochol 120 do wypalenia płytki.

Michael69
Ostatnio zmieniony pt 21 lut, 2014 19:08 przez michael69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Plik .ECM - Jak to ruszyć?

Post autor: Quake96 »

Siemka. Jako, że ostatnio na forum przybyło trochę moich linków do gier, to postanowiłem wytłumaczyć, jak te gry uruchomić/wypalić. Niby każdy wie o co chodzi, ale większość tych gier jest w formacie .ECM i trzeba to najpierw przerobić. W tym poradniku opiszę jak wypakować obraz płyty z pliku .ecm.

Zaczynamy!

Krok 1) Na początek pobieramy paczkę 2 niezbędnych programów:

Kod: Zaznacz cały

http://www.speedyshare.com/files/29929353/ECM_Pack.rar
W paczce znajdują się programy "Cue Maker", oraz "unecm".

Obrazek


Krok 2) Po wypakowaniu paczki, kopiujemy plik "unecm.exe" do folderu z obrazem płyty, który jest w formacie ".ecm" . Następnie przeciągamy plik z obrazem (np. ObrazPłyty.ecm) na program "unecm.exe" . Powinno pojawić się czarne okienko. Czekamy aż okienko zniknie.

Obrazek


Krok 3)
Teraz możemy zauważyć, że w folderze z obrazem płyty, przybył nam nowy plik w formacie ".bin" . To jest już obraz płyty. Plik w formacie ".ecm", oraz program "unecm.exe" możemy już usunąć...

Obrazek



Krok 4)
Teraz aby wypalić ten obraz płyty (plik w formacie ".bin"), należy dorobić odpowiedni plik. Ten pliczek tworzymy, drugim programem z paczki. Uruchamiamy program "Cue Maker", zawarty w paczce.
Zmieniamy opcję "Mode 1 - PC", na "Mode 2 / XA - PS2". Następnie klikamy na przycisk "...", i wybieramy plik z obrazem (plik w formacie ".bin").

Obrazek

Po takim zabiegu w folderze z obrazem gry, pojawi się pliczek w formacie ".cue"

Obrazek


Krok 5) Uruchamiamy program Alcohol 120% (nie zawarty w paczce) i wypalamy obraz, wskazując na plik w formacie ".cue". Jeśli nie wiecie jak wypalić obraz płyty programem alcohol 120%, to odsyłam was tutaj: http://swiatpsx.pl/nagrywanie-gier-psx-vt3646.htm Tak wypalona gra musi działać na PSX.


Mam nadzieję, że poradnik jest łatwy do zrozumienia i przyda się komuś.
;)


Poradnik by Quake96 dla www.swiatpsx.pl
Kopiowanie screenów, lub poradnika bez mojej zgody ZABRONIONE!
SCEE™

wisieenkaaa
-#
Posty: 5
Rejestracja: śr 25 sty, 2012 15:34

Post autor: wisieenkaaa »

Mógłby ktoś dać taką paczkę z programami jak w poście wyżej, bo link już wygasł (;
Z góry dziękuję.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

http://www.emuparadise.org/PSX/ecm%20tools.rar ECM tool
Do zrobienia pliku cue wystarczy ci notatnik w którym wpisujesz:

FILE "nazwa_gry.bin" BINARY
TRACK 01 MODE2/2352
INDEX 01 00:00:00

Następnie zapisujesz jako nazwa_gry.cue Nazwy plików muszą być takie same tylko rozszerzenia muszą być inne.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Yohokaru
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:44
Kontakt:

Post autor: Yohokaru »

Wszystko pięknie, lecz... po co truć userom życie, którzy będą musili bawić się z ECM. Taka propozycja ode mnie, żeby gry wrzucać w normalnych formatach, bo sam juz nie raz namęczyłem się z tymi głupimi pliczkami... ale nie ma to jak UnPAKKISO w ostateczności;). Gry takie zazwyczaj pojawiają się na emuparadise, a rada na to prosta. Ściągać skadindziej np. THEISOZONE, co by oszczędzić kłopotów i wirusów pecetowi:D

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Yohokaru pisze:Wszystko pięknie, lecz... po co truć userom życie, którzy będą musili bawić się z ECM. Taka propozycja ode mnie, żeby gry wrzucać w normalnych formatach, bo sam juz nie raz namęczyłem się z tymi głupimi pliczkami... ale nie ma to jak UnPAKKISO w ostateczności;). Gry takie zazwyczaj pojawiają się na emuparadise, a rada na to prosta. Ściągać skadindziej np. THEISOZONE, co by oszczędzić kłopotów i wirusów pecetowi:D

To bądź tak mądry i uploaduj ^^ Bo ja na przykład nie mam takiego łącza, więc linkuje... A swego czasu emuparadise miało bynajmniej pewne i 1partowe linki... A dekompresja ECM trwa kilka sekund.
SCEE™

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Yohokaru, ten topik powstał dla tych którzy ściągnęli lub już posiadają obraz w pliku .ECM a nie jako poradnik do uploadowania "na naszą stronę", nie każdy musi ściągać "od nas" w sieci jest wiele stron, a w pliku .ecm lubują się "skośnoocy" i z ich stron zazwyczaj w tym pliku można pobrać gry które ukazały się np. tylko w Japonii i są bardzo rzadkie lub mało popularne "u nas". A co do wirusów to w jakimkolwiek pliku może on występować, więc nie ma tu do rzeczy czy jest to plik .img czy .ecm czy jakikolwiek inny...
szczerze powiedziawszy twoja wypowiedź jest absolutnie nie na temat i do tego nic nie wnosi do tematu więc powinienem ją usunąć ale... może coś Ci nakreśli....
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Yohokaru
-#
Posty: 2
Rejestracja: pn 09 kwie, 2012 10:44
Kontakt:

Post autor: Yohokaru »

Łokej, rozumiem, ale powiem, że z isozone też można linkować... I błędnie stwierdziłeś, że mam szyvkiego neta, bo mam chyba raczej standard, czyl 2MB/S;)

ligav22
-#
Posty: 7
Rejestracja: sob 22 paź, 2011 14:10

Post autor: ligav22 »

Może ktoś odświeżyc linka do konwertera ecm?

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Misiek9821
-#
Posty: 11
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 12:18

Post autor: Misiek9821 »

Mógłby ktoś odświeżyć linki?

amane2142
-#
Posty: 137
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: amane2142 »

w 4 poście użytkownika tomx1989, jest działający
PSX:
  • SCPH-7502
    SCPH-1020
    SCPH-110
    SCPH-1120
PS2:
  • SCPH-5004
    SCPH-10020(FMBC)
    SCPH-10010
    SCPH-10150
    SCPH-10350(Dysk Maxtor 80GB)
JURASIC PARK (podróbka pegasusa)

Awatar użytkownika
febra1976
-#
Posty: 25
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 14:44
Lokalizacja: strzelin

Post autor: febra1976 »

Owszem działa "cuemaker" "unecm.exe" nie odpala właściwie, na win7.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Zgaduję że po prostu uruchamiasz ten plik unecm.exe. Ty masz przeciągnąć plik .bin.ecm na plik unecm, metodą "drag'n drop"
SCEE™

Awatar użytkownika
febra1976
-#
Posty: 25
Rejestracja: pn 07 lut, 2011 14:44
Lokalizacja: strzelin

Post autor: febra1976 »

Fuck! Człowiek uczy się całe życie ;-P.
Dzięki.

ODPOWIEDZ