Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Montaż chipu do 7002

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Montaż chipu do 7002

Post autor: siasin »

Witam!

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem szaraka (7002) i czekam aż dotrze do mnie chip z allegro.
Pytanie jest następujące: Czym różni się montaż chipa na 4 kabelki od montażu na 7 przewodów ? Nie lutowałem nigdy takich małych elementów więc szczerze mówiąc korzystniej było by mi podłączyć tylko 4 ^^

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

Jest tak jak mówisz czyli 2 opcje.

4 Kabelki - Chip ten zostaje włączony razem z konsolą w momencie naciśnięcia przycisku POWER w PSX ale nie zostaje wyłączony ! Do końca pracy konsoli.

7 kabli - Chip ten również zostaje włączony po naciśnięciu POWER w PSX ale po wczytaniu gry samoczynnie się wyłącza więc nie obciąża zasilania i jest niewykrywalny.

Teraz jak lepiej zamontować ?
Wybór należy do ciebie pamiętaj tylko ,że ...

Jeśli zamontujesz na 4 kabelki możesz grać w gry wielopłytowe (np. Final Fantasty VIII) oczywiście tyczy się tylko piratów oryginały wielopłytowe będą działać ;-)

A jeśli zamontujesz na 7 kabelków ? Nie pograsz w te wielopłytowe gry ale za to elektronika PSX-a będzie miała "lżej" ponieważ nie będzie musiała zasilać CHIPA oraz
CHIP będzie nie wykrywalny czyli tak jakby go nie było. Rozumiesz ?

UWAGA !!! Nie promuje piractwa i zachęcam cię do kupowania oryginalnych gier a czy nie cieszy cię cała półka pudełek z oryginalnymi grami od PSX-a ?


Trochę się rozpisałem ale trudno mam nadzieje ,że rozumiesz :-P .Obrazek
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

Jak najbardziej rozumiem tylko niektore tytuły ciezko zdobyc w poczciwym stanie.

Wracając do chipu. Czy montaż 4kabelkowy wyraźnie obciąża konsole? W sensie czy jest do dla niej mocno szkodliwe? Nie chciał bym ugotowac szaraka po miesiacu użytkowania, no i myślę że tytuły wielopłytowe też by się znalazły. Jestem w kropce


PS niezła kolekcja

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

siasin pisze:PS niezła kolekcja
Nie moja chcialem tylko pokazać jak pięknie może taka kolekcja wyglądać :mrgreen:

Co do tematu to powiem Ci ,że nie wiem ale pomiary kiedyś zrobie. Nie sądzę aby twój szaraczek padł z przegrzania bardziej się boj lasera ! Jeśli bedziesz nagrywal na byle czym to daleko nie zajedziesz :-x ale też zależy ile bedziesz gral na piratach Ja tam to pròcz CRASHA,FINAL FANTASTY VIII ORAZ DRIVERA 2 nie pirace :mrgreen: !

Powiedz mi jeszcze w jakiej komdycji masz laser ?
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

Do konsoli dostalem tylko jedna gre ktora mialem okazje odpalić i rusza bez najmniejszego oporu, nie jestem typem maniaka siedzącego calymi nocami przed konsolą. Kupilem go raczej z sentymentu i chęci przypomnienia sobie starych czasów 😃

Arkl1t3
-#
Posty: 387
Rejestracja: wt 22 cze, 2010 14:31
Lokalizacja: król. rząd. złodziei

Post autor: Arkl1t3 »

mam chipa na 4 kablach od lat i kiedys calymi dniami przegrywalem, nic sie nei stalo konsoli, no poza laserem ktory jak wiadomo sie zuzyl po takim katowaniu ale dziala do dzisiaj bez problemu
PS1: SCPH-5502+CHIP+Color Fix
PS2: SCPH-35003, SCPH-39004, SCPH-77003, SCPH-77004, FMCB

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

No więc raczej jak tyle osób ma przeróbkę to będzie dobrze. Kiedyś pod koniec lat 90 to prawie wszyscy mieli przeróbki. Z tą różnicą ,że wtedy laser był nówka nie używany. :-P

Powiedz mi na jakich płytkach nagrywasz/będziesz nagrywać ?
- Jest to bardzo istotne a od siebie polecam Verbatim AZO tanie a jednak dobre

A twój laser czyta płyty mocno porysowane ?
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

Jak do tej pory mialem okazje testowac tylko jedną płytę ktora nie jest w idealnej kondycji i nie ma problemu. Nagrywac zamierzam na jak najlepszych plytach 😉

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

Ja polecam VERBATIM CD AZO są one bardzo tanie ale też bardzo dobre :-)

A co zjesz jutro na śniadanie ? :->
Ostatnio zmieniony pn 23 lut, 2015 11:47 przez Game Master +++, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

siasin
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 lut, 2015 13:54

Post autor: siasin »

A to jakis wywiad srodowiskowy czy co? Podejrzane te pytania

Game Master +++
-#
Posty: 56
Rejestracja: pn 16 lut, 2015 11:44

Post autor: Game Master +++ »

A to jakis wywiad srodowiskowy czy co?
Przykro mi ale kontrakt zabrania mi tego Tobie powiedzieć. Jednak nie musisz się bać zaraz namierzymy twoje IP i wyślemy komandosów aby Cię zgarneli do paki :) 8-)

Ale polecam wzięcie udziału w Ankiecie na temat piractwa (link poniżej) :-P

http://swiatpsx.pl/10906.htm
Moje konsole:
Playstation Super Slim SCPH-????
Playstation SCPH-9002 + PAD + MC

ODPOWIEDZ