Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, Sklep "GO TO THE SHOP" Super! zniżki, Historia Aukcji USA Copart IAA, Pożyczki pod zastaw nieruchomości, Copart IAA Api

Quake 2

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Quake 2

Post autor: Blaevy »

[center]Obrazek[/center]


[center]Quake 2 - Recenzja[/center]


[center]Nadszedł czas na moją pierwszą recenzje, a mam nadzieję, że nie ostatnią.Na pierwszy raz zdecydowałem wybrać do zrecenzjowania grę z gatunku FPS. Jest to Quake 2 ;)


W grze dane nam będzie sterować prawdopodobnie ostatnim żołnierzem, który żyje, albo nie został złapany przez Stroggi, którzy jak nie trudno się domyśleć są głównymi antagonistami gry. Naszego herosa nazwać też możemy "obrońcą ziemi". Jego celem jest uratowanie tejże oto planety, przed wspomnianymi wcześniej Stroggami. Tyle o fabule


Rozgrywka jest prosta, ogranicza się ona do chodzenia, strzelania a czasami skakania oraz zbierania amunicji


Grafika nie powala, nawet jak na PSX'a, zresztą czego można było się spodziewać po Shooterze z pierwszej osoby, ale ogólnie da się przeżyć :-)


Jeśli chodzi o muzykę to panowie z ID Software, naprawdę się postarali, piosenki typowo rockowe podsycają i tak już dobry klimat


Sterowanie nie jest co prawda skomplikowane, ani jakieś trudne, ale mimo wszystko nie jest ono dobrą stroną tejże oto gry, jeśli chodzi o namierzanie celownika na potwory, to zapewniam was, że nie raz będziecie musieli kombinować, ustawiać itd. by wyszło wam akurat idealnie w głowę, choć równie dobrze można strzelać z środka ekranu i tylko ruszać się na odpowiednie kierunki


Poziom trudności, zależy od tego, jaki wybierzemy na początku gry, wiadomo Easy to łatwy, Normal - normalny itd


Na naszej drodze spotkamy dużo przeciwników i ich rodzaje, które będziemy odkrywać w miarę postępu gry


Quake 2 - nie jest grą złą, będzie napewno dobrą rozrywką dla wyjadaczy starego dobrego Dooma,
Pomimo kilku wad, warto zagrać, przynajmniej dlatego by zobaczyć jak wyglądały kiedyś FPS'y i jak się rozwijały do dziś (Call Of Duty)[/center]

Ocena - 5/10
+ Zabawa, Muzyka, Klimat, Bronie
- Fabuła, AI Przeciwników, Grafika, Prostota

[center]Blaevy[/center]
Ostatnio zmieniony śr 03 lut, 2010 15:36 przez Blaevy, łącznie zmieniany 10 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pierce
-#
Posty: 655
Rejestracja: wt 11 lis, 2008 09:04
Lokalizacja: białystok

Post autor: Pierce »

Wg. mnie nie jest źle, zwłaszcza że słowa nie mijają się z prawdą. Muzyka rzeczywiście powala, natomiast grafika czy np. AI przeciwników nie do końca.

Gdybym miał surowo określić czego zabrakło, to pierwszą uwagą byłaby długość. Psxowe gry nie są specjalnie skomplikowane, natomiast mimo to da się uzbierać kilka zdań na każdy poruszany temat, niezależnie czy jest to poziom trudności, czy co kolwiek innego.

Niemniej gratuluję pierwszej recki, dobrze się ją czyta, czyli jedno z podstawowych założeń zostało spełnione. Powodzenia w dalszych pracach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaevy
-#
Posty: 439
Rejestracja: pt 13 mar, 2009 14:42
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blaevy »

Hmm...masz racje, trochę za krótka, oczywiście jest kilka innych niedociągnieć, czasami brakowało mi słów itd. ale każdy od czegoś zaczyna :-)

Dzięki za dobre słowa !
Obrazek

Krychu
-#
Posty: 36
Rejestracja: pn 15 mar, 2010 00:45

Post autor: Krychu »

przeszedlem Q2 na psx jak i na pc, komputerowa wersja wiadomo ze lepsza, mimo to konsolowa tez jest dobra. ma dobry klimat i engine. wg. mnie jeden z lepszych fps jakich doczekal sie psx! mocne 8/10

ODPOWIEDZ