sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Czarno-biała gra

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

dusi007
-#
Posty: 10
Rejestracja: ndz 10 kwie, 2011 16:28

Czarno-biała gra

Post autor: dusi007 »

Gdy gram w silend hill gra jest czarno-biała nie ma w ogóle koloru
Logo PlayStation jest w kolorze
i nie wiem co robić...
(ps. konsola jest przerobiona i nie mam innej gry żeby ja sprawdzić)
Jak myślicie to wina złego spolszczenia gry czy z psx jest coś nie tak?

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Z tego co pamiętam, spolszczenie do Silent Hill było robione pod amerykańską wersję NTSC. Twój telewizor nie pracuje w trybie NTSC(przeważnie stare telewizory) i niestety taki tego efekt obrazu czarno-białego. Pochodź po sklepach RTV i popytaj o kabel RGB, dzięki któremu powinieneś uzyskać kolor w grach NTSC, ewentualnie możesz poszukać konverter Pal/NTSC
który wygląda mniej więcej TAK

Awatar użytkownika
markomen1
-#
Posty: 267
Rejestracja: wt 14 wrz, 2010 17:09

Post autor: markomen1 »

Niekoniecznie od telewizora miałem konsole SCPH9002 i w wszystkich wersjach mialem kolory a po zmianie konsoli na SCPH5502 kolory tylko w Pal a telewizor mam chyba z roku 99 :P
Obrazek

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

dusi007, kup przewód RGB a rozwiążą się twoje problemy.

http://allegro.pl/kabel-euro-rgb-3gn-ci ... 76102.html <- to tylko dla przykładu, nie reklamuję akurat tej aukcji.

markomen1, twój problem możliwe że polegał na przeróbce, zamieniłeś nowszą konsolę na starszą a wraz z nią na starszy typ chipa. jak dobrze pamiętam były chipy które nie współpracowały z NTSC więc dolutowywany był jeszcze dodatkowy chip z modem FIX. zresztą były różne kombinacje....
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

ODPOWIEDZ