sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Długie ładowanie się płyt

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

hazor90
-#
Posty: 35
Rejestracja: pn 16 sty, 2012 18:24

Post autor: hazor90 »

Wiedziałem, że ktoś się odezwie, że benzyna (pisałem - EKSTRAKCYJNA) lub alkohol (pisałem - IZOPROPYLOWY) jest takie szkodliwe dla soczewki, że och i ach. :D Ale dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie wyznaje się dokładnie na rodzajach alkoholu ;) W końcu powszechnie używa się go do picia :P

Poza tym wolałem ostrzec...
SCEE™

Awatar użytkownika
kerm
-#
Posty: 224
Rejestracja: śr 04 sie, 2010 19:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: kerm »

hazor90, tak jak pisałem jeżeli nie chcesz uszkodzić soczewki to użyj IPA (czyli tego alkoholu izopropylowego) broń Boże benzyny ekstrakcyjnej.
Pomogłem daj +

Polecana strona:
--> https://facebook.com/DobryNaciag <--
PlayStation SCPH-7002
PlayStation 3 320GB
PlayStation Portable 3004 6.60 PRO-B10.fix1

hazor90
-#
Posty: 35
Rejestracja: pn 16 sty, 2012 18:24

Post autor: hazor90 »

Akurat benzyna ekstrakcyjna też służy do czyszczenia optyki :P

Awatar użytkownika
kerm
-#
Posty: 224
Rejestracja: śr 04 sie, 2010 19:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: kerm »

Sorry mój błąd wybacz.
Pomogłem daj +

Polecana strona:
--> https://facebook.com/DobryNaciag <--
PlayStation SCPH-7002
PlayStation 3 320GB
PlayStation Portable 3004 6.60 PRO-B10.fix1

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

optyka to szerokie pojęcie...
benzyna ekstrakcyjna to produkt odrzutu z benzyny paliwowej oczyszczony wodą stąd nazwa ekstrakcyjna... - nie jest "czystym" produktem.... nadaje się do czyszczenia np. soczewek okularów gdzie po czyszczeniu w/w preparatem możemy za pomocą szmatki "doczyścić" ewentualny osad.... w przypadku soczewki lasera takiej możliwości raczej nie mamy, dlatego używa się bardzo wysokiej czystości alkohol izopropylowy który po odparowaniu nie pozostawia żadnego osadu i jest obojętny na reakcję z powłoką ochronną soczewki - CLEANSER IPA.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

ODPOWIEDZ