Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

Brak ekranu głównego w PSX

PSX od strony technicznej, pomoc

Moderator: Moderatorzy

NarodowyRadykał
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:26

Brak ekranu głównego w PSX

Post autor: NarodowyRadykał »

Witam. Jako że nastał czas ferii zimowych, postanowiłem przypomnieć sobie moje wspaniałe dzieciństwo i pograć na PSX. Po 3 latach nieużywania podłączyłem wszystko i gdy włączyłem konsolkę, poczułem swąd spalenizny. Na ekranie nic się nie wyświetla. Zero, null, blackscreen. Rozkręciłem konsolę, wszystko ok, lecz niemiłosiernie śmierdzi spalonymi kablami. Laser działa, napęd też, dioda świeci się na zielono. Czy może być to chipset ?? Czy coś innego ?? W razie czego mogę podesłać zdjęcia owej konsolki oraz jej bebechów.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Stawiałbym, że któryś bezpiecznik poszedł. Jednak poczekałbym na fachowca xzer0. :)

NarodowyRadykał
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:26

Post autor: NarodowyRadykał »

To w takim razie powinienem wymienić bezpiecznik czy może zmostkować go ?? Jeśli wymienić, to gdzie dostanę taki ??

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Z drugiej strony ja bym strzelał, że padła Ci płytka zasilania :)

Jednak bez tej konsoli w rękach dużo Ci nie pomogę

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Najpierw zobacz zasilacz i bezpiecznik w nim, później miernik w dłoń i sprawdź małe bezpieczniki na płycie głównej. Oznaczenia PS(liczba) np. PS13. Nigdy ich nie mostkuj. Przecież one po coś są.

NarodowyRadykał
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:26

Post autor: NarodowyRadykał »

Witam ponownie. Wymieniłem bezpiecznik w zasilaczu i nadal nic. Zasilanie dociera wszędzie, laser pracuje normalnie, karta pamięci wyświetla numer slot'u, diody kontrolerów również działają..

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Nie nie, tu nie chodzi o ten bezpiecznik w zasilaczu ;)

Na płycie głównej masz bezpieczniki, są one przylutowane. To takie malutkie prostokąciki z oznaczeniem np. PS12 itd. Któryś z nich prawdopodobnie padł. Bez lutownicy i miernika nic nie zdziałasz :mrgreen:
SCEE™

NarodowyRadykał
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:26

Post autor: NarodowyRadykał »

Zaraz posprawdzam wszystkie :D

NarodowyRadykał
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:26

Post autor: NarodowyRadykał »

Posprawdzałem wszystkie z oznaczeniami rozpoczynającymi się literami PS. We wszystkich jest możliwy przepływ prądu. Jednak na zasilaczu w jednym miejscu prąd nie może swobodnie płynąć. Chodzi konkretnie o ten:

Kod: Zaznacz cały

http://imageshack.com/a/img822/3793/b3ok.jpg
Ostatnio zmieniony ndz 09 mar, 2014 01:10 przez NarodowyRadykał, łącznie zmieniany 1 raz.

nemezzis
-#
Posty: 35
Rejestracja: wt 04 mar, 2014 22:06
Lokalizacja: Zza krzaka

Post autor: nemezzis »

To jest dioda.
Ona przewodzi tylko w jedną stronę - w kierunku paska.
W mierniku masz funkcję pomiaru diód i czerwona sonda miernika musi pójść od strony gdzie nie ma paska i musi być przejście. Odwrotnie nie może być,
(chyba że ktoś źle przewody wpiął do miernika).

NarodowyRadykał
-#
Posty: 6
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:26

Post autor: NarodowyRadykał »

No właśnie sęk w tym, że prąd nie przepływa przez tą diodę ani w jedną, ani w drugą stronę.

nemezzis
-#
Posty: 35
Rejestracja: wt 04 mar, 2014 22:06
Lokalizacja: Zza krzaka

Post autor: nemezzis »

Więc dioda jest uwalona, nie idzie zasilanie na którąś cześć zasilacza.
Wylutuj diodę i zobacz jakie oznaczenia posiada. Taką samą trzeba lub zamiennik niej.

Ze schematów znalezionych w sieci tam siedzi: ERC81, ERC81004, ERCB1004, lub MA10779 ale to raczej jest układ.

W schematach nie mam podanie która dioda odpowiada któremu modelowi PS.

djpereleczka130
-#
Posty: 2
Rejestracja: pt 08 sie, 2014 19:32

Post autor: djpereleczka130 »

Witam. Przepraszam, że piszę tu ale nie wiem gdzie to znaleźć. Mam program PSX na komputerze, chcę grać na pełnym ekranie ale nie pamiętam jak go włączyć. Pomoże mi ktoś?? Napiszcie wiadomość na priv pozdrawiam ! :-)

Awatar użytkownika
makaveli1908
-#
Posty: 26
Rejestracja: sob 08 mar, 2014 17:42

Post autor: makaveli1908 »

Możliwe , zawsze można zdjąć ta wtyczke .

Awatar użytkownika
andycandy
-#
Posty: 117
Rejestracja: ndz 02 lut, 2014 12:48
Lokalizacja: ĹÂ￾Ä‚Å‚dz

Post autor: andycandy »

djpereleczka130 pisze:Witam. Przepraszam, że piszę tu ale nie wiem gdzie to znaleźć. Mam program PSX na komputerze, chcę grać na pełnym ekranie ale nie pamiętam jak go włączyć. Pomoże mi ktoś?? Napiszcie wiadomość na priv pozdrawiam ! :-)
Z takimi pytaniami to trza było poszukac na forum już wielokrotnie był ten problem poruszany.
No ale żęby nie wyjśc na chama i buca ci pomogę.
Wciśnij alt+enter jak masz włączony ten emulator.
A jeśli posiadasz emulator ePSXe w wersji PC to wejdz tak.
Konfiguracja,obraz,ustawienia wtyczki obrazu w rozdzielczośc i kolory zaznacz opcje "Pełny ekran i ok. Powinny ci się wtedy wszystkie gry jakie odpalasz przez ePSXe odalasz odpalać w pełnym ekranie.
Jeśli nie posiadasz epsxe to mogę zuploadować jego Polską wersję bo mam obecnie na komputerze.
Edit. A co mi tam zuploadowałem ePSXe łap linka do pobrania.
www.4shared.com/rar/qAJ3lgDyba/ePSXe.html?

Emu jest od razu skonfigurowany pod pełny ekran. Wystarczy ino załadować ISO gry z PSX i grać. Oczywiście jest to ostatnia wersja tego emu w pełni spolszczona.
Pozdrawiam
"Hey, would you say I
became a hero?"

ODPOWIEDZ