sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Pomocy! Zbyt nowy model!

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
radek10123
-#
Posty: 26
Rejestracja: wt 27 lip, 2010 09:53

Pomocy! Zbyt nowy model!

Post autor: radek10123 »

Tak jak w temacie. Mam PS2 90004 9A i nie wiem czym można przerobić. Czytałem że Modbo 760 ale nie mam pewności co do lutowania a serwisów brak. Ze swapem nie jestem obeznany a więc nie wiem czy bedzie działać a wiem jak swap działa. Pomocy

Patryk1995Pro
-#
Posty: 20
Rejestracja: śr 08 wrz, 2010 21:42
Kontakt:

Post autor: Patryk1995Pro »

nie orientuje sie w tych nowszych modelac ale wiem że cyba FMCB dziala na 9b,ale chip powinien już byc bo wedlu mnie swap magic to w ostatecznosci

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

Zostaje tylko modbo (Swap Magic psuje konsole, nie polecam)

Awatar użytkownika
radek10123
-#
Posty: 26
Rejestracja: wt 27 lip, 2010 09:53

Post autor: radek10123 »

Ej no dobra MODBO jest dobry po oglądałem komentarze, ale sam go nie pszylutuje bo mogę rozwalić ps2!. A FMCB nie działa na 90004, no niestety

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Witold pisze: (Swap Magic psuje konsole, nie polecam)
A tak z ciekawości - w jaki to sposób Swap Magic psuje konsole?

Używam SM - narazie mi się świetnie sprawdza, tym bardziej, że właśnie w modelach 9xxxx nie ma potrzeby zakładania kluczy, blokat czy jak tam jeszcze to nazwać. Wystarczył mi mały kawałek papieru do czujnika od klapki.
Ponieważ mam nową konsolę nie tracę gwarancji, a to gwarancja z SONY - w serwisach po zamontowaniu modczipa również dają gwarancję - ale wolę poczekać, aż ta z SONY wygaśnie :). Wtedy również mam zamiar zamontować modczipa.
Jedynym największym mankamentem SM jest żąglerka płytami. Owszem jak ja zasiadam do gry to nie ma żadnego problemu - to zajmuje dosłownie chwilkę, a jak gram to raczej cały wieczór w jedną grę.
Problem jest z dzieciakami - a szczególnie jeśli mają za duży wybór gier :)

Obawiam się raczej o płytę SM - która jest kilka razy dziennie w czytniku - czy wytrzyma 2 lata?
Czy jest możliwość skopiowania jej? Próbowałem już szukać takich informacji i nie znalazłem - raczej polecano zakupić nową. Może ktoś coś wie na ten temat?
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

ZbyNioMir, nie chodzi mi o wersję Slim, raczej o wersję FAT, gdzie trzeba montować więcej blokad i haczyków. Tacka się psuje, jak się wysunie, już jej nie wsuniesz. Wyłączysz konsole, dopiero się zasuwa. Nie polecam

Jeżeli zależy Ci na gwarancji, zastosuj FMCB

Patryk1995Pro
-#
Posty: 20
Rejestracja: śr 08 wrz, 2010 21:42
Kontakt:

Post autor: Patryk1995Pro »

powiem tak witold ma racje swap magic laser zajeżdża ,ale sam chcialem kupic scph 90 itp ale brat odradzal powiedzial ze FCMB jest tylko na starsze modele :,a propo ja bym sie martwił bardziej o laser niż o przeróbke :D a wracając do rzeczy gdy kupisz ten czip na allegro możesz sie spytać sprzedawcy czy ci odrazu to zrobi po doplacie jak nie to pozostaje ci szukac komisow w warszawie poniewaz tam ich duzo
ps: tutaj masz link za 90 zł modchip mobo ,niewiem tylko cz
y do tych nowszych spytaj sie jakby co
http://allegro.pl/przerobka-psx-2-slim- ... 57539.html

Awatar użytkownika
ZbyNioMir
-#
Posty: 125
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 11:37

Post autor: ZbyNioMir »

Patryk1995Pro pisze:swap magic laser zajeżdża
Powtórzę moje pytanie:
W jakiż to sposób Swap Magic zajeżdża laser? Bo jakoś dalej tego nie rozumiem. Tak jak wyżej - wiem, że w starszych modelach blokowało się klapkę, czy poprzez zakładanie kluczy można było coś popsuć (osobiście znam taki przypadek), ale w jaki sposób SM psuje laser?
Oryginalna płyta jeśli jest zbytnio porysowana tak samo szkodzi jak piratka źle nagrania tj. na tanich płytach, czy zbyt szybko.
"Są tacy, którzy umieją tasować karty, ale nie umieją grać."

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

ZbyNioMir
nie chcę "wchodzić pomiędzy kieliszek a zakąskę" :D, ale z mego doświadczenia wiem że userzy stosują w pewnym sensie skrót myśleniowy /też tego nie kumam dlaczego tak się dzieje, ale to bardzo częste zjawisko/ i wszystko co szkodzi konsoli sprowadzają do wyrażenia typu: "coś tam laser zajeżdża" lub "psuje laser" lub "wykańcza laser" i właśnie tu jest najlepszy tego przykład:
witold napisał oczywiście też w skrótowym znaczeniu /domysłu/ "Swap Magic psuje konsole" za czym oczywiście jest szersze pojęcie...
natomiast już inny user "po swojemu" wyraził to w: "swap magic laser zajeżdża" co praktycznie w jego znaczeniu wyraża to samo co napisał witold
LOL ale mi tu wykład wyszedł :D ale to bardzo częste zjawisko i też na samym początku miałem z tym problem /o co tu kaman :D/ ale już do tego przywykłem ;)
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

ODPOWIEDZ