sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Gry z psX na ps2

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

swacz1
-#
Posty: 17
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 08:06
Lokalizacja: się biorą dzieci
Kontakt:

Gry z psX na ps2

Post autor: swacz1 »

Moje pytanie jest takie czy jest możliwość odpalanie kopi gier z PSX na PS2 jeżeli tak to prosze o wyjaśnienie

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

Jeśli Twoja konsola(PS2) jest przerobiona, to tak. Jeśli nie, to mozesz tylko odpalac gry z psx które sa oryginalne.

Awatar użytkownika
gowthaw
-#
Posty: 32
Rejestracja: pn 11 kwie, 2011 18:43

Post autor: gowthaw »

Mylisz się. Znalazłem na YT dowód,że to możliwe(a z resztą sam już dawno to odkryłem :D):
http://www.youtube.com/watch?v=MZ7N5AfWtNA
PS2 90004,PSone SPCH-102 i jestem zadowolony



___
d-_-b

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Taa, gowthaw, ale jak widzisz ten pomysł wcale nie jest najlepszy. Tylko popatrzeć. Metoda na swapa z użyciem karty. Sądzę, iż tacka pokazana na filmie jest już wyrobiona skoro tak daje się łatwo wyjąć. Nie polecam. Zniszczysz sobie cały mechanizm napędu. Najkorzystniejsze metody to: modchip, freemcboot.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
LISTI
-#
Posty: 985
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011 17:29
Lokalizacja: masz te cukierki?
Kontakt:

Post autor: LISTI »

KoYoT dobrze mówi. Po prostu kółko po pewnym czasie, moze Ci tego nie wytrzymywac. Bedziesz je musial wymieniac itd. Napewno tanszym rozwiazaniem bedzie w pozniejszym czasie uzytkowania Modbo Chip.
Jak z FMCB? Nie wiem czy czyta takze gry z PSX'a. Musisz sie pytac bardziej obeznanych ludzi. FMCB bedzie za darmo, wystarczy go tylko na memorke wgrac.

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Wiesz, jeśli chcesz rozwalić sobie PS2 w ten sposób, to proszę bardzo, ale cholernie odradzam. Najtańsza droga do rozpierdzielenia konsolki. Wkładając kartę, na siłę wyciągasz tackę, przez co rozregulowujesz napęd ( nie laser, a mechanizm wysuwania tacki ). Po pewnym czasie dojdzie do tego, że nawet sama konsola już sobie nie będzie mogła poradzić z wysunięciem i wciągnięciem tacki. Poza tym, aby się dostać do napędu kartą, trzeba rozerwać kawałek tacki z przodu ( plastik z logiem PS ), co dodatkowo wiąże się ze zniszczeniem konsoli na starcie ( traci na wyglądzie ). Jeśli masz Slim, to karta nie pomoże, ale zostaje metoda na Swapa którą nie polecam niewprawnym w takie rzeczy. Zainwestuj sobie w modchipa jakiegoś, ewentualnie jeśli nie chcesz grzebać w bebechach konsoli, albo nie pozwolisz sobie jej stracić, to załatw sobie kartę pamięci z zestawem programików zwanych FMCB (Free MC Boot) . Wystarczy taką spreparowaną kartę do slotu włożyć i po robocie. Konsola powinna odczytać gry. Zresztą, poczytaj sobie wszystko o FMCB pod tym linkiem:

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/PS2- ... trona1.php

Pozdrawiam i życzę bezpiecznego użytku :mrgreen:
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

swacz1
-#
Posty: 17
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 08:06
Lokalizacja: się biorą dzieci
Kontakt:

Post autor: swacz1 »

Mam FMCB 1.8b

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Powtórzę się raz X, że istnieje co prawda jakiś program dla FMCB, który pozwala na uruchamianie kopii gier z szaraczka. Metoda jest podobna do tej znanej ze Swap Magic'a.

Jednak ostatnio krążąc po sieci, natknąłem się na dość ciekawy temat. Otóż ffgriever nasz rodak, ojciec programu ESR, który to pozwala na odpalanie kopii gier z PS2, jakiś czas temu pracował na pewnym projektem.

Projekt ten jak się okazuje to, emulator konsoli PSX, który pozwalałby rzekomo uruchamiać pirackie wersje z poziomu freemcboot'a, uruchamiać gry z pendrive a także zapisywać grę na dysku. Jednak z braku czasu i kilku innych czynników, prace nad emulatorem zostały wstrzymane.

ffgriever obecnie pracuje nad spolszczeniem do FFXII, jednak zapowiedział, że po ukończeniu spolszczenia, postara się (chociaż nie obiecuje) w miesiąc lub dwa, doprowadzić stan emulatora do używalności :hurra:

Wiadomość ta na prawdę mile mnie zaskoczyła, to by było coś świetnego, jeśli nie pięknego, dla każdego użytkownika posiadającego FMCB. Przewidywany czas wydania emulatora? Spolszczenie FF XII już prawie jest ukończone, zostało niewiele, być może w czerwcu (oczywiście, to są tylko i wyłącznie moje przypuszczenia) zostanie wydane. Jeżeli tak by się stało, to na emu można by liczyć z dobrymi wiatrami gdzieś we wrześniu lub październiku.

Ja już nie mogę się doczekać :)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Drakson, łącznie zmieniany 1 raz.

swacz1
-#
Posty: 17
Rejestracja: pt 25 cze, 2010 08:06
Lokalizacja: się biorą dzieci
Kontakt:

Post autor: swacz1 »

Ok dzieki ziom napewno będe czekał na ten emulator ;)

xzer0

Post autor: xzer0 »

Drakson widziałeś screeny porównujące tą samą grę na tym emu, a psx?

psx
Obrazek

emulator
Obrazek

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

xzer0, jeżeli ten emu to ePSXe, to mnie nie dziwi poprawiona grafika. Program używa plug-inów graficznych, które w ogóle nie są zaimplementowane w konsoli co przekłada się na grafikę. Stąd piksele w oryginalnym szaraku, a brak ich ( po części ) w emułku na PC. Testowałem GT2, na ePSXe i jednak po zastosowaniu plug-inów graficznych, gra zyskała na jakości. Tak więc nie ma co gadać :)
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
glukkon7
-#
Posty: 116
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 11:10
Lokalizacja: Krosno

Post autor: glukkon7 »

Hmm to może i ja się poradzę...
Otóż mam na karcie pamięci program do emulacji PSX (mam FMB tak przy okazji) i jeszcze go nie testowałem..Powiecie mi jak się odpala gierki?Czy wystarczy włączyć program i włożyć pira..hmmmm to znaczy kopię zapasową :mrgreen: gry na PSX?
Lepszy maluch w garażu, niż Opel w telewizorze.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Niestety nie. Musisz podmienić płytę oryginalną z "kopią". Emulator taki bez potrzeby żonglowania tworzy/ł ffgriever. :D Jeśli chcesz możesz go wspomóc dotacją kontaktując się z nim przez różne fora. Będzie napewno zadowolony, że ktoś docenia jego pracę. :)
hasło do moich uploadów: 1234

xzer0

Post autor: xzer0 »

To nie jest epsxe to emu psx na ps2 (ps2psxe) stworzony przez ffgrievera.

fedu
-#
Posty: 20
Rejestracja: pt 18 lis, 2011 21:36
Lokalizacja: ZMC

Post autor: fedu »

Mam na dysku Resident Evil 3 i PS2. Jak zagrać na ps2? Wypalać płytkę na psx czy px2?. Dopiero zaczynam przygodę z ps2 i moje pytania mogą się wydawać głupie. Ale dla mnie mogą być pomocne.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
PS2 SCPH-70003 PAL FMCB

ODPOWIEDZ