sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Pady DualShock

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Dvdmax93
-#
Posty: 84
Rejestracja: sob 09 sty, 2010 17:21

Pady DualShock

Post autor: Dvdmax93 »

Witam

Posiadam Pad do PS1 DualShock
i do PS2 DualShock

czemu do 1 jest lepszej konstrukcji niż do 2?
lepiej mi leży na dłoni lepsza obudowa przyciski itp.

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Hmm no wiesz z takim pytanie to raczej do sony bo to ono projektowało pady, skoro lepiej ci leży to graj ds1

xzer0

Post autor: xzer0 »

Dziwne pytanie. Może z 1 masz lepsze wspomnienia, przez co czujesz że 2 jest inne. Te pady zewnętrznie są identyczne (kolor). Ale wszystko i tak zależy od stopnia zajechania.

Dvdmax93
-#
Posty: 84
Rejestracja: sob 09 sty, 2010 17:21

Post autor: Dvdmax93 »

http://allegro.pl/oryginalny-pad-sony-p ... 36426.html

Czy jak kupie ten będzie on ok? bo ten używany co kupiłem błe...prawdopodobnie strasznie zjechany,bo szwagier jak miał swoje 2 pady do ps2 to były znacznie lepsze od tego co ja mam Pozdro

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Wiesz ten jest nowy wiec powinno być ok ale może4 po prostu twój pad od ps1 jest zjechany i się do niego przyzwyczaiłeś, trudno jest Ci pomóc ze względu na dziwne pytanie

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Do PS2 odradzam DualShocki od PS1...

Owszem są lepsze (wytrzymalsze), ale nie współpracują ze wszystkimi grami. Dlaczego?

Bo w padzie PSX/PSone, analogowe są tylko gałki. A w padzie PS2 analogowe są też przyciski (mają czujnik siły nacisku). Dlatego niektóre gry na PS2, które używają analogowych przycisków (vide Gran Turismo 4, w którym im mocniej naciskasz przycisk, tym szybciej jedzie samochód), nie będą działać z padem PSX, bo ten owych analogowych przycisków nie ma.
SCEE™

paladyn300
-#
Posty: 26
Rejestracja: pt 16 paź, 2009 13:41

Post autor: paladyn300 »

Ale mimo wszystko GT4 dziala z pierwszym dualshockiem.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Same "legendy" z innych for. Niektóre gry mają komunikat gdy podłączymy złego pada "Please insert Dualshock 2 Controller..." Moja DS2 jest już tak zajechana że nieraz wyskakuje ten komunikat i muszę poprawiać.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

DS1(szary) jest nieporównywanie lepszy od DS2. Plastik ma lepszej jakości, nic nie trzeszczy, no i te analogi po prostu cudne. Żaden inny pad nie ma tak dobrych analogów. Może ta różnica bierze się z tego że DS1(szary) był produkowany w Japonii. Za to DS1(biały) to już chińskie badziewie. Być może pierwsza wersja DS2 produkowana w Japonii też była dobra, ale nigdy nie miałem takiego pada w dłoniach :-)
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Dvdmax93
-#
Posty: 84
Rejestracja: sob 09 sty, 2010 17:21

Post autor: Dvdmax93 »

Witam przed chwilą rozmawiałem ze szwagrem i on powiedział że jak ze mną grał to posiadał pady warez

http://allegro.pl/dual-shock-ps2-warez- ... 88287.html

Jak ocenicie tego pada?

Posiadaliście? i czy gry które wymagają DualShock będą na nim działać?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

Więc tak to są chińskie badziewia, różnice miedzy tym shitem a padem sony poczujesz już go trzymając, tandetny plastik nie wygodne analogi itp. Ogólnie w porównaniu do pad'a sony jest on "sztywny". Nie jestem pewien ale chyba nie posiada on siły nacisku i ogólnie ci go odradzam juz lepiej kupić używkę sonego :)

xzer0

Post autor: xzer0 »

Ludzie kupowali tego pada i bardzo często przychodził niedziałający. Skąd to wiem? Kupowałem kiedyś kabel RGB na allegro, a sprzedający miał w swojej ofercie tylko produkty "Warezu". Czytając negatywy często dotyczyły one tych padów. Kumpel kupił do swojej silverki srebrnego pada w całkiem niezłym stanie za 35zł z wysyłką. I lepiej wydać te 35zł i mieć pada kawał czasu. Ja swojego mam od nowości (rok 2003) i jeszcze się trzyma, mimo że lewy analog już nie ten sam.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Bo DS2 miały gorsze analogi od DS1. Ja sam mam 2 pady DualShock (PSX i PSone) Obydwa oryginalne i są jak nowe...

Mam też DS2 który jest w strasznej kondycji, a lewy analog już też wolniej "odbija"
SCEE™

ODPOWIEDZ