sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

PS2 Laser a piraty

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PS2, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

adrian997997
-#
Posty: 3
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011 18:26

PS2 Laser a piraty

Post autor: adrian997997 »

Witam mam jedno pytanie. Mianowicie posiadam przerobioną konsolę i chciałbym pograć w pirackie wersje gier (umiem sam nagrać itp) i zastanawiam się po jakim czasie grania w pirackie gry z płyt może nawalić laser/jakaś część laseru oraz jaka jest cena takiej naprawy i gdzie można to naprawić z góry thx

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi laser wypala się bez względu na to czy grasz na oryginałach czy na piratach, zresztą pirat to rzecz umowna
załóżmy że wydasz własnej "roboty" CD z swoją muzyką nie nakładając praw autorskich i ja to skądś pobiorę - jest to pirat czy nie ?
oczywiście wiem o co ci chodzi o płyty nagrywane w stosunku do tłoczonych... i tu jest pewna bajka:
jeżeli płyta tłoczona jest nowa to zużywamy laser do jej odczytu w stopniu minimalnym do płyt wypalanych, spowodowane jest to tym że oryginalna ma lepsze warunki do odczytu: lustro odbicia, błędy itp, natomiast wypalana jest uzależniona przede wszystkim jakością nośnika.... ale.... jest pewien kruczek a mianowicie przejrzyj swoje lub kolegi oryginały - są idealne? wątpię, kupa na nich rys itd więc choć używasz oryginalnej płyty laser zużywasz o wiele bardziej niż na płycie wypalonej, ponieważ częstsze sczytywanie danych wydłuża pracę lasera a co za tym idzie jego żywotność a tak się dzieje ponieważ laser musi "walczyć" z rysami itd a płyta wypalona z tą samą ilością rys po prostu nie działa...
pomyśl o swojej cd a raczej dvd stacji w kompie, zasada jest ta sama a przecież wkładając tam krążek nie zastanawiasz się o nośniku tylko chcesz odczytać dane np. kopie zapasowe... które wypaliłeś...
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

michael69, za bardzo wdrążyłeś się w kwestie "piracenia".

Ja odpowiem na te pytanie prosto:

Piraty, czy też kopie (w każdym bądź razie wypalane płytki), szybciej zużywają laser niż oryginały. Jednak jeśli zastosujesz płyty o jak najwyższej jakości, to będą one zużywały laser w mniejszym stopniu, niż płyty niskiej jakości.

Jeśli chodzi o wymianę lasera, to wymienia się optykę, czyli poprostu sam laser.

Koszt takiego lasera jest zależny od wersji konsoli jaką posiadasz. W slim taki laser kosztuje około 45zł, natomiast w FAT, cena wzrasta do 150zł i w takim wypadku lepiej podłaczyć do FAT'a dysk za pomocą "Network Adaptera", który imho. kosztuje tylko co laser ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

Quake96 pisze:michael69, za bardzo wdrążyłeś się w kwestie "piracenia".
może pozostaw to mojej ocenie.
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

michael69, chodziło mi o to, że adrian997997, zapytał o to jak piraty wpływają na laser, a ty zacząłeś gadać o piractwie... I proszę Cię nie mów, że na forum piractwo jest nie popierane, bo akurat download to my mamy spory ;)
SCEE™

adrian997997
-#
Posty: 3
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011 18:26

Post autor: adrian997997 »

Dzięki za odpowiedzi mam wersję slim więc laser nie będzie dużym wydatkiem i nagrywam gry na płyty dvd sony

ODPOWIEDZ