sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Problem z ps2/chipem

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Problem z ps2/chipem

Post autor: nowex »

Witam,
Jestem tu nowy, więc wszystkich witam ;)
Mam mały problem z moją ps2. MODEL:70004 PAL albo chipem modbo 760. Mam przerobiona konsole właśnie takim chipem. Był on profesjonalnie i przez profesjonalistów montowany więc wszystko powinno być ok, ale od czasu kiedy pamiętam po przeróbce nie zawsze odpalają mi się kopie zapasowe. Muszę nieraz po kilka razy wyłączać konsolę i włączać od nowa aby gra chodziła. Dzieje się tak tylko z piratami. To na pewno nie wina nagrywanych płyt bo nawet kopie profesjonalistów :D nie zawszę wchodzą za 1 razem. Ja też sam nagrywam tak jak trzeba z małą prędkością, paczuje , nagrywam na dobrych płytach typu Verbatim itd. To może i nie taki wielki problem, ale chciałbym, aby wszystko odpalało się tak jak z oryginałami. Nie mam możliwości integrowania we wnętrze konsoli, więc chciałbym się dowiedzieć czego to może być wina. Czy wgranie softu na kartę pamięci a wyłączenie modbo by poskutkowało?
a może jest jakiś na to sposób?Aha a może to wina lasera bo nieraz wydaje mi się, że laser po wyłączeniu konsoli nie jest w tym miejscu co powinien być, ale zresztą nie wiem bo się nie znam na tym. Proszę o pomoc. dzięki z góry

xzer0

Post autor: xzer0 »

Z koro masz czipa to po co paczujesz. Laser ci pada. Mam ten model. To pierwszy slim. W tych modelach laser dostawał za dużo prądu i cewka się jarała i sterownik lasera, a chip pogarszał sprawę. U ciebie najprawdopodobniej tylko laser. Jakim programem nagrywasz gry? I czy sprawdzałeś je na innym ps2? Polecam do nagrywania alcohol 120% na profilu Playstation2.

EDIT
Laser jest w dobrym miejscu, a fmcb (ten soft) nie wiele pomoże. Są zabezpieczenia lasera do tych modeli. Niedawno widziałem na allegro. Wpisuj w allegro comsoft. Możesz go też przeczyścić.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ja osobiście obstawiał bym, jednak chipa. Skoro mówisz, że orginały wskakują bez problemów, a piraty mają z tym problem, to znaczy, że jednak ten "profesionalny" montaż, może nie być taki do końca profesjonalny. Sprawdź sobie schematy przeróbki ModBo 760 dla twojej konsoli i porównaj je z tym co masz wykonane na płytcie głównej. Być może jakiś kabelek się odlutował, albo jest przylutowany nie tam gdzie trzeba.

Jeśli to nic nie da, to dla pewności możesz wymienić laser. Na allegro lasery do slimów są dość tanie. A nawet jak wymiana lasera nic nie zmieni, to nie stracisz na tym, bo będziesz miał zapasowy laser ;)
SCEE™

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

Z tego co pamiętam to nagrywałem ostatnio nero, ale już będę nagrywał alkoholem. Ostatnio nagrałem grę alkoholem z małą prędkością i zapomniałem spaczować. Wkurzyłem się, bo myślałem, że zmarnowałem płytę a o dziwo :D śmiga lepiej i pleyka nie wchodzi na takie wysokie obroty jak ostatnio. To był chyba mój błąd. Ale teraz już będę wiedział jak nagrywać. A czy jeżeli nie spaczuje gra będzie chodziła na FMCB na karcie u kumpla ?A na allegro nie ma nic z "comsoft".
do Quake96: Wydaje mi się, że z chipem jest wszystko ok bo za każdym razem po włączeniu konsoli pojawia się to logo modbochipa. Chyba kupie ten laser, ale nie wiem czy poradzę sobie z montażem bo jestem zielony w tym temacie.
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

xzer0

Post autor: xzer0 »

Paczowałeś czyli zmieniałeś region z PAL na NTSC i odwrotnie? Żeby chodziło na fmcb musisz zpaczować programem ESR disc patcher gui. Gry zpaczowane tym programem działają tylko na FMCB. Z tym comsoftem chodziło mi że jakiś gość wystawia to często ale w chwili obecnej tego nie ma. Wiele razy to widziałem. Musisz wpisywać comsoft raz na jakiś czas. Tak to wygląda:
Obrazek

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

nowex, a te logo modchipa nie nazywa się "Free MC Boot" ??

Jeśli to jest to logo, to nie masz chipa tylko FMCB, czyli przeróbkę przez kartę pamięci.

Jakbyś potrzebował jeszcze pomocy pisz PW.
SCEE™

ODPOWIEDZ