sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

PS2 problem z czytaniem płyt

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Tofel
-#
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 kwie, 2011 11:56

PS2 problem z czytaniem płyt

Post autor: Tofel »

Witam, kupiłem na allegro konsolę ps2 fat, jednak zanim do mnie dojdzie chciałbym mieć jakiś plan działania, z opisu aukcji wynika że konsola posiada pewną irytującą wadę.

,,Konsola posiada wadę - prawdopodobnie laser jest źle wyważony. Czasami przy odpalaniu gry konsola wydaje charakterystyczny dźwięk i gra nie chce ruszyć -> trzeba wtedy przechylić konsolę pod odpowiednim kątem -> 30stopni w prawo i 30 do siebie. Tak by stała na rogach. Ten problem występuje tylko przy rozruchu, po uruchomieniu gry - po napisie "Playstation 2" konsolę ustawia się poziomo i wszystko jest ok. Konsola nie była nigdy naprawiana od 6 lat działa bezproblemowo z wyżej wymienioną wadą. Wada różnie się objawia zauważyłem, że w wyżej umieszczonych mieszkaniach rzadziej problem występuje."

Bardzo proszę o rady dotyczące naprawy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Pewnie chodzi o to, że soczewka lasera się źle podnosi podczas rozruchu. Musiałbyś coś pokombinować przy potencjomentrach lasera (ale co do tego to pisz do kogoś innego, ja nie znam się na tym) tak, aby laser prawidłowo działał. Choć na dłuższą metę to nic nie da bo potem laser już padnie i kicha. Naprostszym, ale najdroższym wyjściem jest poprostu wymiana lasera.

W razie pytań, pisz ;-)
SCEE™

Tofel
-#
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 kwie, 2011 11:56

Post autor: Tofel »

Rozumiem , jaki jest koszt wymiany lasera ?
Czy to pewne że laser po "poprawkach" padnie w krótkim czasie?
Czy laser długo wytrzyma przy używaniu techniki obracania konsolą ?

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

1. Koszt wymiany to 100-150zł, ale jest możliwość grania z HDD po dokupieniu Network Adaptera. Bardziej opłacalne niż wymiana lasera.

2. Nie padnie od razu, ale jego żywotność skróci się trochę.

3. Nie wiem, zależy co dokładnie dzieje się z laserem. Jeśli soczewka już nie wychodzi, to raczej długo już nie pożyje, ale może wytrzymać też lata (zależy od użytkowania). To poprostu jak loteria, nie określisz ile pożyje w takiej pozycji.

;)
SCEE™

Tofel
-#
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 kwie, 2011 11:56

Post autor: Tofel »

Jeśli te obracanie konsolą będzie mijało się z celem , spróbuje dać to komuś do regulacji - a kiedy i to zawiedzie bo np padnie laser to kupię network adapter.

Wszystko jasne , dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Spoko :) Jak jeszcze czegoś nie będziesz wiedział to służę pomocą :)
SCEE™

Tofel
-#
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 kwie, 2011 11:56

Post autor: Tofel »

Witam,
poradziłem sobie z tym laserem w ten sposób, że kupiłem network adapter i dysk twardy. Mam jednak inny problem, otóż nie mam koloru w grach ntsc i kupiłem ten kabel rgb http://exerion.pl/704_PlayStation_2_Akc ... _z_AV.html . Niestety nie pomógł z brakiem koloru w grach ntsc. Co robić ? Próbowałem na oryginalnym kablu od sony , na kablu niewiadomego pochodzenia z przejściówką na euro i teraz z kablem rgb.

Proszę o pomoc.

xzer0

Post autor: xzer0 »

Masz przełącznik na game?

Tofel
-#
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 kwie, 2011 11:56

Post autor: Tofel »

Mam, tak jak na zdjęciu w opakowaniu a nie tak jak na 2 kolejnych zdjęciach przy wtyczce do tv - to to jest jakaś różnica?

xzer0

Post autor: xzer0 »

Już wiem. W opcjach trzeba zmienić jaki się ma kabel. Z chinch na RGB. Poszukaj w system configuration i zmień.

Tofel
-#
Posty: 16
Rejestracja: sob 02 kwie, 2011 11:56

Post autor: Tofel »

Dokładnie. Dziękuje za pomoc. Wow to wygląda dobrze ! :D

ODPOWIEDZ