sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Co lepsze?

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

komp123
-#
Posty: 2
Rejestracja: pt 05 sie, 2011 20:50

Co lepsze?

Post autor: komp123 »

Mam konsole ps2 scph-9xxxxx 8c co do niej będzie lepsze swamp magic 3.8 Free Mc Boot czy chip? Prosze o odpowiedź.

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

Według mnie to chip, bo krótko mówiąc to FMCB nie chodzi na konsolach z seri 9 (nie wszystkich, ale są modele które jeszcze odpalą), a SM to dużo kombinowania z tymi płytami i nie polecam. Ale z drogiej strony jak masz jeszcze gwarancję na konsole to puki masz gwarancję pobaw się z SM, ale potem zdecydowanie polecam chipa modbo.
PS. Ale to tylko moje zdanie.
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

komp123
-#
Posty: 2
Rejestracja: pt 05 sie, 2011 20:50

Post autor: komp123 »

dzięki :->

xzer0

Post autor: xzer0 »

Spróbuj zainstalować FMCB wiem że na jakiś ósemkach działały.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

xzer0, a na jakich konkretnie hę?

nowex,
SCPH-90004


Jako, że krąży wiele nieprawdziwych informacji na temat kompatybilności FMCB z konsolami z serii 9xxxx (np. SCPH-90004 jak w tytule), postanowiłem trochę bardziej rozwinąć temat.

Oczywiście FMCB jest kompatybilny z KAŻDYM modelem PS2, za wyjątkiem tych z firmware powyżej wersji 2.20!. Tak się akurat składa, że SCPH-9000x występują z dwoma wersjami fw: 2.20, na którym wszystko działa jak należy i tym nieszczęsnym 2.30, w którym Sony wyłączyło OSD Update, a więc nie zadziała na nim ani FMCB ani żaden inny "exploit" tego rodzaju (vide Memor32 czy też Memory Plus). I z tym NIC się nie da zrobić, ani dziś ani na pewno w przyszłości. Posiadacze tych konsol muszą obejść się smakiem i pozostają im modchipy lub bootcd/cheat device (np. Swap Magic).


W jaki sposób rozpoznać konsole z firmware 2.30?

Pierwsza metoda, niedająca stuprocentowej pewności to sprawdzenie tzw. datecode na stickerze konsoli (można też odczytać z pudełka). Zdecydowana większość konsol z kodem 3d lub wyższym (3e, 3f itd.) jest niekompatybilna z FMCB.
Cytat z CDRinfo
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

@ ExGamer

mam prośbę. Mógłbyś dodać jakiegoś screena z pudełka ps2 z seri 9xxxx na którym zaznaczyłbyś dokładnie ten "datecode". Chciałbym kupić nową ps2 tą 9xxxx i chciałbym, żeby kupić tą kompatybilną z FMCB :D ( przynajmniej przez okres gwarancji bym pomykał na FMCB ) dopiero potem bym się rzucił na chipa. Dzięki
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

xzer0

Post autor: xzer0 »

Nie kupisz raczej nowej z fw 2.20 (chyba że będziesz miał szczęście). One były na początku czyli rok 2008 albo 2009. FMCB działał na pewno z data code 8a 8b, ale do 8c nie jestem pewny.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

nowex, konsola:
Obrazek

Nie znalazłem na swoim pudełku żadnej informacji na temat datacode. Być moze na innych pudełkach jest. Ale zawsze można poprosić sprzedawcę o sprawdzenie. Niemniej jednak jak napisał xzer0, prawdopodobnie FW 2.20 już nei jest instalowane w PS2..
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
nowex
-#
Posty: 59
Rejestracja: śr 20 lip, 2011 12:59

Post autor: nowex »

@ ExGamer
dzięki wielkie. będę szukał w media marku tego datecode na pudełkach :D
PS2 SLIM SCPH-70004+MODBO760 ,SONY DualShock2, Memory Card SONY 8 MB, 29 oryginalnych gier
PS3 80 GB, SonyDS3, MOVE, KAMERKA SONY, 12 oryginalnych gier, PSN
PS VITA

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Nmzc. Pozdrawiam i życzę n udanych zakupów. :)
hasło do moich uploadów: 1234

ODPOWIEDZ