Skup plastiku, sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk

PS2 Slim problem wejdź!

rozmowy o sprzęcie i peryferiach do konsoli

Moderator: Moderatorzy

Zark
-#
Posty: 4
Rejestracja: pn 25 paź, 2010 13:58
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

PS2 Slim problem wejdź!

Post autor: Zark »

Mam takie pytanie i prośbę o pomoc zarazem.

Posiadam PS 2 Slim PAL SCPH 70003. No i z dnia na dzień zaczął się problem: żadna płyta z grą się nie chce wczytać (ale inne płyty np z muzyką, filmami itp czyta normalnie). Po włożeniu płyty z oryginalną grą, zamiast załadować się - przenosi mnie normalnie do browsera. Czy to wina lasera?
No i tutaj pytanie do was, ponieważ nie wiem czy pchać się w wymianę lasera jeżeli problem może leżeć jeszcze w czym innym. Konsola jest nieprzerobiona (czyta tylko oryginalne płyty, no ale teraz tylko prócz gier :[ )


Proszę o sensowne odpowiedzi i z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

Pewnie oczko lasera już masz brudne.Rozkręć konsole i przeczyść oczko patyczkiem do uszu ale nie pamietam czym go się nasączało ale pewnie spirytusem.I jest jeszcze jeden sposób czyli kupienie lub pożyczenie płyty czyszczącej.Taka płyte kupisz już za 10 lub 15 zł np. w media expercie.Ja też miałem już taki problem i to nie jest wina lasera
Obrazek[/URL]

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Jest to stary slim, pierwszy model. Nie słuchaj niekompetentnego kolegi wyżej. Przeczyść soczewkę gazikiem do czyszczenia skóry nasączonym alk. izopropylowym. W aptekach na sztuki sprzedają po 20gr. Nowy laser ciężko znaleźć. Wszystkie to podróby. W tym modelu możesz wyprowadzić złącze ATA na zewnątrz, dzięki temu podłączysz dysk od PC. Płyta czyszcząca nic ci nie da.

Zark
-#
Posty: 4
Rejestracja: pn 25 paź, 2010 13:58
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: Zark »

Rozkręciłem konsolę. Przeczyściłem delikatnie "oczko" oraz "odkurzyłem" również delikatnie środek, docisnąłem te złączki co idą od lasera do płyty. Cudem zadziałało, teraz gra wczytuje się bez problemu, laser nie "skacze" i nie hałasuje. Bardzo się cieszę ponieważ obawiałem się wymiany lasera albo tym, że coś mogło zrypać się w płycie. Jestem tylko ciekaw ile pochodzi. Mam nadzieję że jeszcze mi chwilę posłuży :D

Dziękuje torencik oraz xzer0!

Serdecznie pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
torencik
-#
Posty: 131
Rejestracja: pt 04 sty, 2013 22:53

Post autor: torencik »

xzer0 pisze:Jest to stary slim, pierwszy model. Nie słuchaj niekompetentnego kolegi wyżej. Przeczyść soczewkę gazikiem do czyszczenia skóry nasączonym alk. izopropylowym. W aptekach na sztuki sprzedają po 20gr. Nowy laser ciężko znaleźć. Wszystkie to podróby. W tym modelu możesz wyprowadzić złącze ATA na zewnątrz, dzięki temu podłączysz dysk od PC. Płyta czyszcząca nic ci nie da.
Xzer0 dzięki że mu powiedziałeś żeby mnie nie słuchał jednym z błędów było to że napisałem żeby rozkręcił konsole nie przeczytałem modelu konsoli i myślałem że to fat ale z tym patyczkiem źle nie napisałem
Obrazek[/URL]

xzer0
-#
Posty: 117
Rejestracja: sob 01 cze, 2013 20:41

Post autor: xzer0 »

Co nie zmienia faktu o twej niekompetencji we wszelkich możliwych dziedzinach......

ODPOWIEDZ