sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Problem ze zmianą dysku

tutaj możecie szukać wszelkiego rodzaju pomocy której nie znajdziecie w innych działach

Moderator: Moderatorzy

IndependentLoveSong
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 10 mar, 2012 13:22

Problem ze zmianą dysku

Post autor: IndependentLoveSong »

Niedawno weszłam w posiadanie pirackiej wersji gry na PSX Oddworld: Abe's Exoddus . Odpaliłam ją w emulatorze i przeszłam pierwszą część na 100% , wskoczyłam do włazu prowadzącego do Fee Co Depot i wyskoczył mi komunikat "please insert disc 2" , czego się zresztą spodziewałam . Wyszperałam ostatnio na tym forum , że trzeba użyć do tego Daemon Tools , więc zrobiłam wszystko jak było powiedziane , a mimo tego po włączeniu gry widać było czarny obraz i słychać było motyw z Necrum Mines . Mam ustawiony napęd CD w emulatorze , w moim przypadku jest to H .

Wersja emulatora : ePSXe 1.7.0

Włączając grę używałam File -> Run ISO i wybierałam plik o rozszerzeniu .bin
Przeszukałam prawie cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi , ale niestety niewiele się dowiedziałam .
Głęboko wierzę , że rozwiązaniem nie jest zmiana emulatora , ponieważ skasują mi się wszystkie save'y :(

Bardzo proszę o pomoc .

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Być może czytałaś ten temat KLIK, jeśli nie warto przeczytać :)

Niby wszystko co opisałaś jest ok, ale problem leży pewnie w tym jak uruchamiasz grę w emulatorze. Zamiast File>Run ISO powinnaś wybrać File> Run CDROM, uprzednio montując obraz gry w Daemon Tools, później jeśli chcesz zmienić płytę klikasz na klawiaturze ESC i wybierasz File> Change Disc> CDROM, oczywiście przed tym zabiegiem znów musisz zamontować obraz gry w Daemon Tools np. w miejsce CD1 montujesz CD2. Więcej dowiesz się wyżej ;)

IndependentLoveSong
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 10 mar, 2012 13:22

Post autor: IndependentLoveSong »

No dobrze , ale zamontowałam część pierwszą w Daemonie , w emulatorze wybrałam opcję File -> CDROM i włącza się czarny ekran :-/

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

A masz włożoną jakąś płytę do prawdziwego napędu? Jeśli tak to ją wyjmij.
SCEE™

IndependentLoveSong
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 10 mar, 2012 13:22

Post autor: IndependentLoveSong »

Nie , nie mam . Nawet zmieniłam napęd na J , oczywiście zmieniając też w ustawieniach emulatora , ale nadal nie działa :-/

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Jaki plugin CDrom'u ustawiłaś? Odpowiedni to, ePSXe CDR WNT /W2K core 1.7.0, wybierasz napęd odpowiadający temu, w jakim został zamontowany obraz gry w Daemon Tools, czyli jeśli obraz znajduje się w wirtualnym napędzie np. "L" to, taki sam musi być ustawiony w emulatorze (to tak dla formalności, bo widzę, że to już stosowałaś ustawienia z napędami).

IndependentLoveSong
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 10 mar, 2012 13:22

Post autor: IndependentLoveSong »

Właśnie ten plug-in wybrałam , gdy po raz pierwszy konfigurowałam emulator . Zmieniłam napęd z powrotem na H , odpaliłam w emulatorze Run CDROM , ale wciąż nie działa :|

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Posiadałaś wcześniej emulator ePSXe może, np. inna wersja? Konfigurowałaś może według tego poradnika KLIK?

IndependentLoveSong
-#
Posty: 5
Rejestracja: sob 10 mar, 2012 13:22

Post autor: IndependentLoveSong »

Nie , 1.7.0 to moja pierwsza wersja . Tak , zgodnie z tym poradnikiem , choć zmieniłam nieco ustawienia plug-inu graficznego .

rafayekxx
-#
Posty: 4
Rejestracja: pt 04 maja, 2012 22:32

Post autor: rafayekxx »

Może to właśnie ta zmiana Pluginu graficznego ma coś wspólnego z tym czarnym ekranem? Spróbuj ustawić według poradnika który podał kolega wyżej i daj nam znać co i jak.

KulisRox
-#
Posty: 1
Rejestracja: wt 14 sie, 2012 09:39

Post autor: KulisRox »

Drakson,
Witam mam nadzieje, że nie przeszkadzam. Mam pewne pytanie z racji braku czasu ( jako że pracuje) nie mam zbytnio czasu przeszkuwać narazie forum i zwracam sie unizenie z pewnym pytaniem, w jaki sposób zmianać płyty przy emulatorze ePSX. Gram w PArasite Eve, normalnie gre odpaliłem przez załaduj obraz CD , nie używałem do tego Deamon Toola, jednak gdy prosi o 2 plyte ten sposob nie dziala. W jaki sposób moge odpalić 2 CD ? Z góry dziekuje za pomoc

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

W TYM temacie znajdziesz rozwiązanie :)

ODPOWIEDZ