sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Czarno bia ły problem plus karta

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

foxhoundsnake
-#
Posty: 12
Rejestracja: czw 07 lip, 2011 18:51

Czarno bia ły problem plus karta

Post autor: foxhoundsnake »

Kupiłem dzis psx'a problem w tym ,że niektóre gry wyswiatlają się czarno- biało , chyba te w formacie ntsc , w palu śmigaja normalnie, co może byc przyczyna? jak to rozwiązać ?i jeszcze jedno , być może głupie pytanie czy karta z ps2 będzie pasować do staruszka psx'a? prosze o odp , pozdro.

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Problem leży po stronie twojego TV, który nie obsługuje trybu NTSC, dlatego gry w tym systemie działają u ciebie w odcieniu czarno-białym. Rozwiązaniem twojego problemu ( jedyne, warte uwagi) będzie zakup kabla RGB do kupienia w większości sklepów RTV. Dzięki niemu uzyskasz nie tylko kolor w grach NTSC, ale również poprawi się jakość wyświetlanego obrazu.

Co do karty, niestety nie ma takiej możliwości. Karta od PS2 jest przeznaczona dla drugiej konsoli SONY i działać będzie tylko w niej. Jednakże, jeśli chciałbyś umieścić kartę od PSX'a w PS2 to, jak najbardziej taka opcja wchodzi w grę (jednak na niej nadal będziesz mógł zapisywać gry z PSX'a, nie ma możliwości zapisywania na niej stanów gier z PS2).

foxhoundsnake
-#
Posty: 12
Rejestracja: czw 07 lip, 2011 18:51

Post autor: foxhoundsnake »

Jutro go zakupie , może coś to da, w desperacji znalazlem nawet stary kabel od ps one , i podłaczyłem do szaraka ale nic to nie dało, może rgb zaradzi ... kurde tak sobie myslę, czym sie różni ten kabel rgb od tego mojego od ps one? czy ten kabel nie powinien pomóc?

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Kabel RGB od Euro różni się przede wszystkim ilością pinów. Zwykły kabel od SONY posiada trzy kabelki wpięte w kostkę EURO, ilość pinów 11. Kabel RGB, złącze SCART zawiera 21 pinów, dzięki temu do odbiornika wysyłany jest pełny sygnał, co za tym idzie, uzyskujesz lepszą jakość obrazu, większe nasycenie barw oraz uzyskanie koloru w grach NTSC.

foxhoundsnake
-#
Posty: 12
Rejestracja: czw 07 lip, 2011 18:51

Post autor: foxhoundsnake »

Niestety nie znalazłem takowego kabla u mnie w żadnym sklepie, więc pozostaje 'alledrogo', czy kabel z tej aukcji bedzie najlepszym rozwiązaniem, a może poleci ktos jakąs inna aukcje



http://allegro.pl/kabel-rgb-do-konsol-p ... 17143.html

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Myślę, że będzie ok, chociaż jak na kabel RGB to, dosyć tanio. Za swój dałem 30 zł kilka miesięcy temu (obowiązkowy kabel dla posiadaczy PSX'a oraz PS2) i wygląda solidniej od tego, ale innych na allegro chyba nie znajdziesz, tak więc kupuj ;)

ODPOWIEDZ