sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Kable do PSXa

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Bartek926
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 30 gru, 2011 10:21

Kable do PSXa

Post autor: Bartek926 »

Witam, jestem na forum nowy i jest to mój pierwszy post, w temacie PSXa jestem raczej dość obeznany natomiast mam pytanie odnośnie kabli podłączeniowych... otóż podłączając konsolę PS1 kablem oryginalnym poprzez gniazdo AV na RCA(cinch) obraz jest taki sobie, męczący szczerze mówiąc ponieważ widać takie jakby zakłócenia delikatne miganie/mruganie nie wiem jak to nazwać, w każdym bądź razie jest to denerwujące, podłączając przejście RCA/Scart i konsole wejściem euro do tv jest tak samo... Próbowałem podłączać także oryginalny kabel od PS2 ponieważ myślałem że będą się czymś różnić te dwa, ale niestety efekt jest ten sam. Posiadam jeszcze kabel firmy bliżej nie znanej (no name) AV-SCART i tutaj o dziwo owe szumy nie występują i obraz jest jak żyleta tyle że ten kabel jest już uszkodzony i nadaje się do śmieci. Na Allegro ani nigdzie indziej podobnego do tego mojego nie widziałem, dlatego postanowiłem zapytać tutaj, jaki kabel kupić do PSXa żeby mieć bardzo dobry obraz bez żadnych zakłóceń/migotań itp.? Wystarczy byle jaki kabel AV-SCART? Czy może jakiś inny?
Jakieś propozycje? Mile widziane linki ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ostry96
-#
Posty: 216
Rejestracja: sob 02 paź, 2010 16:18

Post autor: Ostry96 »

A sprawdzałeś w ogóle czy na przykład wyjście av konsoli jest "całe"? - tzn. gdy poruszysz wtyczką - coś się na ekranie dzieje?
+ na jakim ekranie?
PSX nie za dobrze się sprawdza na współczesnych dużych telewizorach -.-

Bartek926
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 30 gru, 2011 10:21

Post autor: Bartek926 »

Sprawdzałem... 100% sprawne. Posiadam aktualnie 5 konsol PSX i na każdej to samo :)
Telewizor oczywiście LCD także wina leży tylko i wyłącznie po stronie ORYGINALNYCH, ale jakże tandetnych kabli...

foxhoundsnake
-#
Posty: 12
Rejestracja: czw 07 lip, 2011 18:51

Post autor: foxhoundsnake »

http://allegro.pl/kabel-rgb-do-konsol-p ... 90377.html

ten wydaje się najodpowiedniejszy, sam sobie taki sprawiłem i nie narzekam.

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Ostry96, To nie wina telewizora. Nie widzisz,że kolega używa poprostu standardowych kabli? Skoro na SCART miał lepszy obraz, to oznacza, że użył kabla RGB.

Bartek926, Twoje problemy to wina kabli. Standardowe kable oferują słabą jakość. Kup najtańszy kabel RGB, np. ten który zalinkował kolega wyżej.
SCEE™

Bartek926
-#
Posty: 19
Rejestracja: pt 30 gru, 2011 10:21

Post autor: Bartek926 »

Dziękuje za odpowiedzi :)
Heh, serio tak tandetnie wyglądający kabelek będzie lepiej wyświetlać obraz niż oryginały?
Hmmm... myślałem że kabel "RGB" to kabel z cinchami na co wskazywała by nazwa określająca kolory "Red", "Green", "Blue" a takie właśnie gdzieś mi się przewinęły między czasie na allegro :D

foxhoundsnake
-#
Posty: 12
Rejestracja: czw 07 lip, 2011 18:51

Post autor: foxhoundsnake »

Kabel był mi potrzebny, bo konsola wyswiatlała czarobiały obraz w grach z regionu NTSC, jednak dało się też zauważyć poprawe jakości wyswietlanego orazu.

ODPOWIEDZ