sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Prędkość.

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

kissys
-#
Posty: 1
Rejestracja: ndz 20 cze, 2010 06:58

Prędkość.

Post autor: kissys »

Cześć, mam problem z prędkością zapisu, otóż w alkoholu mam minimalną prędkość zapisu 16x - nie mam 4x ani 8x mam tylko tak : 16x,24x,40x,48x

Proszę o pomoc :(

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

nic nie zrobisz, prędkość ustala twoja nagrywarka, a nie program, nawet w clone CD będziesz miał możliwość ustawienia x1 czy x4 ale de facto będzie wypalanie odbywało się z prędkością ustaloną przez twoją nagrywarkę czyli x 16, sam mam ten problem i nikt mi nie umie nic mądrego doradzić...
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
Witold
-#
Posty: 523
Rejestracja: czw 25 lut, 2010 17:40

Post autor: Witold »

No jeżeli Cię stać, to zakup starszą nagrywarkę CD

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

http://forum.cdrinfo.pl/f104/xbox-jaka- ... nia-82057/

Po przeczytaniu tematu z tego linka postanowilem sprawdzic. Ustawilem predkosc nagrywania na max i rzeczywiscie, gry dzialaja i laduja sie szybciej. Wczesniej przy nagrywaniu tych samych gier przy x8 (najnizsza u mnie mozliwa predkosc) gry czesto sie zatrzymywaly i slychac bylo jak konsola ''meczy'' sie z ich czytaniem. Radze przeczytac posty Berion'a i pochwalic sie wnioskami.

Awatar użytkownika
LukasTe
-#
Posty: 1406
Rejestracja: sob 10 maja, 2008 14:38
Kontakt:

Post autor: LukasTe »

Ciekawe informacje Stalliion, w sumie wyjasniły serie przypadków osób którym gry działały lepiej zwiększając prędkość. Trzeba będzie powstrzymać rozpstrzerzenianie się błędnych informacji :)

Awatar użytkownika
michael69
-#
Posty: 1811
Rejestracja: czw 15 maja, 2008 08:47
Kontakt:

Post autor: michael69 »

to jest sprawa że tak powiem naprawdę indywidualna, moje trzy konsole psx , ps2 , dreamcast (ten w szczególności) nie chcą ruszyć płyty wypalonej w prędkości x16 nie mówiąc o większej...
oczywiście dzisiejsza technologia płyt no i nagrywarek bazuje na strategii szybkiego zapisu i to jest prawda że im szybciej nagrany nośnik tym mniej błędów odczytu tylko że... ci którzy to testują nagrywają a potem robiąc test na tej samej nagrywarce (lub innej ale też z biosem strategii szybkiego zapisu) czyli na kompie, otrzymują wynik jednostronny a mianowicie dla napędu który jest w kompie...
czyli to tak jak byś no nie wiem... zebrał byłych hitlerowców i postawił ich jako sędziów trybunału praw ludzkich i pytał o to czy nazizm był dobry :D
oczywiście żartuję :)
nie ma co się wykłócać albo deliberować o to, każdy ma w domciu sprzęt i każdy według swoich potrzeb wie jak mu najlepiej on chodzi i co go boli..., więc w procesie prób i testów wybiera optymalne rozwiązanie dla siebie....
nawiasem mówiąc tam jest mowa o xbox'ie a jak wiadoma to jest nowsza technologia nowszy bios itp.
trochę też dziwna jest moja sprawa co do ps2 bo dremcast i psx to jeszcze bym zrozumiał, ale mój ps2 czyta płyty DVD idealnie a jak wiadomo do odczytu w/w jest potrzebny naprawdę sprawny laser, gdyż używa on większej mocy niż do odczytu CD a mimo to płyt CD nagranych x 16 nie chce nawet ruszyć - tylko zakręci i jest po ptakach... natomiast nagrane z x8 czy x4 śmigają idealnie bez najmniejszych zacięć (widać to najlepiej na filmikach)

tak więc jak mi napisano, (bo też tam poruszyłem ten temat) że prędkości te były używane kiedyś a dziś są takie jakie są, to odpowiedziałem że dokładnie o tym wiem ale moje sprzęty nie przyjmują tego do wiadomości :D
bo co mi z tego że teoria mówi o supertestach itp. jak ja nie mogę stosując się do niej po prostu grać:) więc dla mnie ląduje ona w koszu , nie zawsze teoria pokrywa się z praktyką a że berion naśmiewa się z: "Oj nie, żyjesz w błędnym przekonaniu - powielasz onetowe bajki tamtejszych miszczów. ;P" to jednak nie potrafi wytłumaczyć dlaczego "płyty nie chodzą", po prostu lepiej trwać w absolutnym swoim przekonaniu popartym testami i nie przyjmować do wiadomości innych aspektów sprawy.... czyli inaczej mówiąc: jak masz problem to się bujaj, bo technologia mówi co innego i tylko ona jest prawdziwa a ty jakieś bzdury wypisujesz itp. tylko że fakt jest taki: że on czy jego koledzy nie kłopoczą się z tym że ty czy też inny użytkownik ma problem bo np. nagrywarka z nowym biosem nie nagrywa niżej niż x16 a co za tym idzie to sobie już nie pograsz na kopii zapasowej... itp.(oczywiście piszę o moim przypadku)

tak więc poważam beriona, ale czasami zachowuje się on jak dziecko w piaskownicy... czyli ten kto mówi jak on bawi się, a inni niech sobie idą do domu...
pozdro
Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.
Dlatego poniżamy się, wyśmiewając potrzebujących pomocy.

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

zgadzam sie z michaelem. u mnie akurat najmniejsza predkosc nagrywania to 16x i na psx gry chodza, ale u kolegi na jego psx nie. a jak on nagra to chodza i jemu i mi. a nagrywa 4x. i ja nie czuje roznicy pomiedzy grami moimi a jego.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Son of the Mare
-#
Posty: 49
Rejestracja: ndz 02 maja, 2010 15:10
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Son of the Mare »

nagrywajcie zawsze x8 bo spalicie plyte no chyba ze macie lepszy komputer, zalecam sprwadzic jaka odpowiednia predkosc w zaleznosci od wyamgan komputera pozdro

Awatar użytkownika
ExGamer
-#
Posty: 1865
Rejestracja: ndz 04 lip, 2010 18:53
Lokalizacja: Skrzypne/Kraków
Kontakt:

Post autor: ExGamer »

Son of the Mare, niby czemu 8x?? Lepszy komputer?? Po co? Przecież to nie zależy od parametrów komputera, ale od nagrywarki. I chyba wymagań konsolki, bop każda jakoś inaczej sobie radzi. Komputer nie ma sam w sobie żadnych wymagań.
hasło do moich uploadów: 1234

Awatar użytkownika
Berion
-#
Posty: 3
Rejestracja: ndz 14 lis, 2010 19:04
Lokalizacja: rom0:/

Post autor: Berion »

michael69 pisze:oczywiście dzisiejsza technologia płyt no i nagrywarek bazuje na strategii szybkiego zapisu i to jest prawda że im szybciej nagrany nośnik tym mniej błędów odczytu tylko że... ci którzy to testują nagrywają a potem robiąc test na tej samej nagrywarce (lub innej ale też z biosem strategii szybkiego zapisu) czyli na kompie, otrzymują wynik jednostronny a mianowicie dla napędu który jest w kompie...
Napęd PSXa ma znacznie słabszą korekcję błędów itd. Wiadomo, jednak płyty bez względu na napęd jak wypadną w testach to im lepszy wynik tym lepiej sobie z tym radzić będzie PSX. No na logikę, nie? ;]

Napisałem też, że sprawa jest indywidualna. Różne nagrywarki, różnie sobie radzą z różnymi nośnikami na różnych prędkościach.
tak więc jak mi napisano, (bo też tam poruszyłem ten temat) że prędkości te były używane kiedyś a dziś są takie jakie są, to odpowiedziałem że dokładnie o tym wiem ale moje sprzęty nie przyjmują tego do wiadomości :D
bo co mi z tego że teoria mówi o supertestach itp. jak ja nie mogę stosując się do niej po prostu grać:) więc dla mnie ląduje ona w koszu , nie zawsze teoria pokrywa się z praktyką a że berion naśmiewa się z: "Oj nie, żyjesz w błędnym przekonaniu - powielasz onetowe bajki tamtejszych miszczów. ;P"
Berion się nie naśmiewa tylko stara się rozwiewać mity, względem swojej wiedzy (może i niedużej), chęci i możliwości.

Mitem jest, że nagrywanie najwolniej jak się da daje najlepsze rezultaty, chyba że mówimy o nagrywarkach i płytach z przed 10 lat. Tak samo mit dobrego TDK, który dobry nie jest, ale jeśli ktoś ma nagrywarkę której fw ma zj* strategię zapisu dla Verbatimów np. MCCileśtam no to wiadomo, że lepszych rezultatów nie uzyska.
to jednak nie potrafi wytłumaczyć dlaczego "płyty nie chodzą", po prostu lepiej trwać w absolutnym swoim przekonaniu popartym testami i nie przyjmować do wiadomości innych aspektów sprawy.... czyli inaczej mówiąc: jak masz problem to się bujaj, bo technologia mówi co innego i tylko ona jest prawdziwa a ty jakieś bzdury wypisujesz itp. tylko że fakt jest taki: że on czy jego koledzy nie kłopoczą się z tym że ty czy też inny użytkownik ma problem bo np. nagrywarka z nowym biosem nie nagrywa niżej niż x16 a co za tym idzie to sobie już nie pograsz na kopii zapasowej... itp.(oczywiście piszę o moim przypadku)
Tematu nie pamiętam, może później poszukam i przeczytam.
tak więc poważam beriona, ale czasami zachowuje się on jak dziecko w piaskownicy... czyli ten kto mówi jak on bawi się, a inni niech sobie idą do domu...
pozdro
Ładnie to tak obgadywać za plecami? ;P

ODPOWIEDZ