sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

ePSXe - Kilka problemów...

pomoc i wszystko co dotyczy konsoli PSX, emulatorów, programów itp.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

ePSXe - Kilka problemów...

Post autor: Quake96 »

Siema :D


Tym razem to ja przychodzę po pomoc, bo w sprawach emulacji nie jestem aż taki dobry :P
Mam problem z ePSXe 1.70, a właściwie kilka problemów:


1. Jak poprawnie skonfigurować pada? Bo jest tam kilka dziwacznych opcji? Chodzi mi o ustawienie wibracji i osi gałek analogowych. Z wibracjami nie wiem jakie opcje powybierać (bo jest tego trochę) a z gałkami mam pewien problem. Otóż gdy np. wskazuję oś pionową lewej gałki, to muszę przez chwilę machać gałką góra/dół, żeby załapało oś w konfiguracji... w pSX 1.13 tego nie było, tam wystarczyło przechylić raz gałkę w górę i już...


2. Drugi problem też dotyczy gałek analogowych... Mam pada skofigurowanego (wraz z gałkami) i wybany jako "SCPH-1200 DualShock". Ale po odpaleniu gry pokazuje mi się w górnym prawym rogu małe białe okienko z napisem "ANALOG 1 OFF", mimo iż w padzie gałki są włączone (świeci się dioda analog). Próbowałem odpalać grę z wyłączonymi analogami i odpalić je podczas gry ale to dalej nic nie daje...


Pomóżcie mi, bo zaraz osiwieje z tym ePSXe... Najchętniej przesiadłbym się na pSX 1.13, ale tam z kolei moja wersja CTR się zawiesza...
SCEE™

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Punkt 8 ;) KLIK

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Okej, dzięki Drakson. Wibracje skonfigurowałem, ale problem z analogiem dalej występuje...

Przy starcie gry pokazuje mi się takie coś:

Obrazek
SCEE™

Awatar użytkownika
Drakson
-#
Posty: 590
Rejestracja: ndz 31 sty, 2010 22:40

Post autor: Drakson »

Wciśnij F5 podczas uruchamiania gry, a w prawym górnym rogu "Analog Off" zmieni się na "Analog On". Możesz również zastosować mój sposób na działanie analogów w każdej grze, nawet w tych, które analogów nie obsługują (np. FFVII).

Na wyłączonym analogu konfigurujesz wszystkie przyciski prócz gałek analogowych. Następnie włączasz analog i konfigurujesz same gałki, po wszystkim dajesz ok i cieszysz się obsługą gałek w każdej grze (mogą jednak występować komplikacje z takimi grami jak, Ace Combat 3, Ape Escape).

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Dzięki Drakson :D

Wszystko śmiga jak należy :)
SCEE™

ODPOWIEDZ