Projektowanie plakatów, Google Ads Kurs, Rolety, notariusz katowice, śmieszne obrazki, zarabianie w internecie, mennica polska, sztabka złota, złote monety, złoto, srebrne monety, odkamieniacz dla przemysłu i dla domu

Lemmings & Oh No! More Lemmings

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gicha7
-#
Posty: 349
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 12:11
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Lemmings & Oh No! More Lemmings

Post autor: Gicha7 »

Obrazek
Firma Psygnosis miała słabszy moment na rynku spowodowany wypuszczeniem paru mniej
udanych tytułów. Nadrobić to miał remake starej, sprawdzonej gry - Lemmings. Produkcja bardzo rozpoznawalna, a swoje najlepsze czasy przeżyła na Amidze. Teraz nadszedł czas na odgrzanego kotleta i odpaleniu Lemmingsów na konsoli PlayStation.
Bohaterowie Lemmings & Oh no! more Lemmings! to małe stworzonka skupione na wiecznej wędrówce. Wszystko było by super, gdyby nie fakt iż nasze gryzonie do najinteligentniejszych istot nie należą i giną przy każdej nadarzającej się okazji. My biorąc do ręki pada podejmujemy się zadania przeprowadzenia małych przyjaciół do celu. Jest to o tyle trudne, gdyż tak jak mówiłem Lemmingi nie zwracają uwagi na przeszkody i lecą tak jakby ich nieprzymierzając lekko pocisnęło na...WC :) Nasza ingerencja w to co się dzieje na ekranie sprowadza się do wydawania rozkazów. Możemy kazać im kopać, wspinać się, otwierać spadochron-parasolke, robić tunele, budować mosty i wiele innych na zbiorowej samozgładzie-kamikadze kończąc.
Opisując szczegóły techniczne zaczne od najsłabszej strony czyli od grafiki. Szczerze powiedziawszy to nie widać różnicy między wyglądem tej gry na PSX, a np. tym co oferowały tytuły na pegasusie. Z jednej strony jest to zachowany klimat starej produkcji, z drugiej zaś razi w oczy. W skrócie mamy doczynienia z obrazem 256 kolorowym, brakiem szczegółów i pustką. Jakby tego było mało, postacie, które widzimy można by wykonać w Paincie paroma pikselami.
Muzyka w grze to pare wpadających w ucho, ale zarazem prostych melodyjek umilających
rozgrywke. Ciekawie także prezentują się piskliwe głosiki Lemmingów.
W przypadku gier logicznych równie istotne wydaje się sterowanie. Na pierwszy rzut oka idealnym rozwiązaniem wydaje się podłączenie myszy, gdyż mamy tutaj typowy kursor i kilka przycisków z funkcjami. Dla ułatwienia mamy możliwość przełączania poleceń guzikami R1-R2, co zdecydowanie pomaga w ogarnięciu rozgrywki na trudniejszych poziomach.
Podsumowując, jeśli ktoś nie grał w Lemmingi za starych czasów ma świetną okazję żeby zrobić przez zapoznanie się z remake'em od Psygnosis.
Grafika: 5 Muzyka: 7 Grywalność: 8
OCENA OGÓLNA: 7+

Plusy:
*Wciąga
*aż 209 leveli!!
*świetny przerywnik na godzinke wolnego czasu
Minusy:
*oprawa audio-wizualna
*momentami trudny do ogarnięcia kursor

ODPOWIEDZ