sklep sportowy Hantle żeliwne 2x20kg obciążenia żeliwne, sprowadzenie zwłok z zagranicy, praca w policji testy do policji testy policja, Forum policyjne Zobacz jak zostać policjantem i jakie wymagania należy spełnić, agencja modelek, busy do Niemiec - przewozy do Niemiec - busy do Niemiec pomorskie - busy zachodniopomorskie, Promocje i okazje Playstation, medycyna estetyczna Gdańsk, Copart IAA Api, Auction History

Toshiba L500D - podłączony, nie ładuje :/

wszystko o wszystkim, odpoczynek

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Toshiba L500D - podłączony, nie ładuje :/

Post autor: KoYoT »

Spodziewam się, że chociaż tutaj będzie jakiś dłuższy wątek :)
A więc :D

Laptop pracował na baterii, a później został wyłączony. Na następny rozruch nie zareagował, ładowarka powoduje zaledwie, że na około 10 sekund świeci lampka ładowania.
Laptop na zasilaczu startuje normalnie. Zasilacz nie jest raczej uszkodzony, nic nie wskazuje na jego błędną pracę. Laptop ma już praktycznie 2 lata ,więc jest raczej po gwarancji. Był przeniesiony tylko z kuchni do pokoju i jeszcze pracował normalnie na baterii, dopóki nie został wyłączony. Ładowarka była podłączana jedynie do listwy antyprzepięciowej, która była obciążona resztą.

Pytanie : Co mogło zdechnąć ?

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

wypadało by rozkręcić i posprawdzać czy nic na MB się nie spaliło

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Narazie laptop jak stał tak s*ał, czyli krótko mówiąc, ciśnie na zasilaczu, a baterię olewa. Ale pojawił się inny szkopuł. WYDAJNOŚĆ. Drastycznie spadła wydajność laptopa w każdym calu. Wszędzie zwolnił, nawet gry na minimalnych mają lagi, a w ETS2 jak wcześniej grałem bez ścin na minimum , tak nawet i na tym się grać nie da. Zresztą nie tylko to. Wirusów było 21 i wszystkie wyleciały na kopach. HELP!
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
McMarycha
-#
Posty: 767
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 20:56

Post autor: McMarycha »

sprawdż dysk i pamięć RAM jak z nimi wszystko ok to najlepiej reinstal

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

czyszczenie rejestru, defragmentacja, oczyszczanie dysku... Komputer sam się nie wyczyści ^^
SCEE™

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

W ogóle zanim zrobiłbym recovery siódemki, zrobię to co Quake podpowiedział.
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Awatar użytkownika
Quake96
-#
Posty: 2237
Rejestracja: śr 24 cze, 2009 22:27
Lokalizacja: root:/
Kontakt:

Post autor: Quake96 »

Przyda Ci się "CCleaner", "Revo Uninstaller" (masz w nim opcje czyszczenia historii itp.), no i systemowy Defragmentator Dysków.
SCEE™

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Sprawdz jakie masz aplikacje uruchiome w tle i powylaczaj to co Ci nie potrzebne. Ogolnie to wyczysc system z niepotrzebnych pierdol ktore moge Ci obciazac komputer. Jesli to nie pomoze radze sformatowac dysk twardy(jesli jest taka mozliwosc) i zainstalowac Windows od nowa zeby sie z tym nie meczyc.
A co do ladowarki to nie mam pojecia co jest nie tak. zobaczyc czy jest "cala"

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Skompletowałem sobie zestaw z RegCleaner, Revo, Odkurzacz i narazie wywaliłem śmieci. Co do ładowarki. Nie, jest cała, bo laptop działa, poza tym zapomniałem chyba o szczególe, że laptop przestał się uruchamiać jak był bez zasilania ( przed wypadkiem działał na baterii i został wyłączony ). Dysku formatować nie będę, a przynajmniej nie partycję D, bo by mnie szlag trafił. Czy recover tylko part. C dałby radę?
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

Stalliion
-#
Posty: 179
Rejestracja: śr 14 lip, 2010 12:20

Post autor: Stalliion »

Czy recover tylko part. C dałby radę?
Nie wiadomo, nie wiemy w czym tkwi problem z naglym spadkiem wydajnosci. Czy to partycja na ktorej masz system?
Proponuje zebys przeczyscil system z niepotrzebnego badziewia.
Mozesz tez sciagnac program OCCT i sprawdzic temperatury podczas Idle i pod obciazeniem.
(benchmarkiem i po zminimalizowania gry po jakims okresie jej dzialania.)
Sprawdz rowniez czy zaden uruchomiony w tle program nie obciaza Ci zbednie komputera.

tomx1989
-#
Posty: 419
Rejestracja: pt 04 mar, 2011 22:51

Post autor: tomx1989 »

Możesz jeszcze sprawdzić czy lapek nie ma ustawionego trybu oszczędzania energii, bo taki nagły spadek wydajności to na prawdę dziwna sprawa, a zmniejszona wydajność zasilacza raczej też odpada :-P
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB

Awatar użytkownika
KoYoT
-#
Posty: 154
Rejestracja: pn 30 sie, 2010 15:12
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: KoYoT »

Stalliion pisze:
Czy recover tylko part. C dałby radę?
Nie wiadomo, nie wiemy w czym tkwi problem z naglym spadkiem wydajnosci. Czy to partycja na ktorej masz system?
Proponuje zebys przeczyscil system z niepotrzebnego badziewia.
Mozesz tez sciagnac program OCCT i sprawdzic temperatury podczas Idle i pod obciazeniem.
(benchmarkiem i po zminimalizowania gry po jakims okresie jej dzialania.)
Sprawdz rowniez czy zaden uruchomiony w tle program nie obciaza Ci zbednie komputera.
Nagły spadek wydajności - chodzi mi o to, że gry zaczęły się zacinać nawet na minimalnych ustawieniach co wcześniej nie było problemem. Partycja C - tak to part. gdzie jest system. Obecnie czyszczę Windę 7, ze zbędnych śmieci, ale i tak póki co wydajność jak była tak jest. Oczywiście mówię o grach tj. ETS2, bowiem starsze roczniki działają stabilnie ( Crashday ).
tomx1989 pisze:Możesz jeszcze sprawdzić czy lapek nie ma ustawionego trybu oszczędzania energii, bo taki nagły spadek wydajności to na prawdę dziwna sprawa, a zmniejszona wydajność zasilacza raczej też odpada :-P
Niee, tryb nie jest ustawiony, mam włączony "Zrównoważony", czyli ten co był. Gry działały normalnie, po prostu wydajność spadła nagle. Zasilacz odpada, bo wtedy działał TYLKO na baterii.

EDIT:
Grzebnąłem w ustawieniach zasilania, wlazłem w profil zrównoważony, potem zaawansowane, ustawienia zasilania grafiki ATI -> ustawienia ATI Powerplay -> gdy podłączony dałem maksymalną wydajność. Przyspieszył :D
Posty: 123
Kasa: 321 $

LOL :D

PSX SCPH-7502
PSX SCPH-5502/9002

PS2 SCPH-39001
PS2 SCPH-70002

ODPOWIEDZ