Witam mam problem z konsolą PSOne model SCPH - 102 a mianowicie chodzi o to że konsola nie wyświetla obrazu ani dźwięku nie słychać ; ( , konsola normalnie wczytuje płyty .
Konsola zachowuje się identycznie jak na tym filmie : http://www.youtube.com/watch?v=ElPBecN2bYs
Słyszałem coś że może być przepalony jakiś bezpiecznik lecz nie wiem który i gdzie się znajduje miło by było widzieć to na zdjęciu który to
Ostry96, oglądałem ten temat tylko że nie wiem gdzie by mógł być bezpiecznik od grafiki i głosu bo tak po za tym to konsola normalnie działa płyta się kreci tak jak by się wczytywała .
xzer0 posiadam miernik , jak te ścieżki sprawdzić ?
Ustawiasz pokrętło na "dzwonek". Czarny kabel do COM, czerwony do napięcia. Jak przytkniesz 2 kable do siebie powinieneś usłyszeć dźwięk. I mierzysz bezpieczniki, albo sprawdzasz wszystko inne. Tym możesz sprawdzić czy "idzie sygnał". Oglądałeś wejście? Więcej jak sprawdzać bezpieczniki link Z ścieżkami podobnie jeden "szpikulec" do pinu gniazda, a drugi gdzie chcesz, ale ścieżka ma iść do tego pinu.
Dzwonek jest. Na lewo od hFE. Zdjęcia zanim się załadują to rok minie, nie musi być przypalone żeby było zjarane. Jaki masz kabel? Może w nim leży wina?
Nawet jeśli ci dzwonek nie dzwoni to możesz sprawdzić oporność. Jeżeli jest 1 znaczy że bezpiecznik spalony, jeżeli jest na 000 lub wzwyż znaczy że działa. Możesz też ustawić zamiast tego dzwonka na 20k omów.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB
xzer0, w kablu napewno nie leży wina bo go używam na SCPH 9002 i działa a zasilacz też dobry. Wczoraj tata sprawdzał takie duże kostki były 4 obok siebie z czego 2 były spalone to zrobił tak jakby zworkę ale obrazu dalej brak . Ustawił miernik na 2000k omów i sprawdzał czy z 1 spada do 0000 jak spadało to okazywało się że bezpiecznik dobry jeżeli nie to spalony . A bezpieczniki w PSOne są wszystkie takie duże na których pisze 1.0 ?
Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki które wyglądają jak ten(przeważnie mają wielkość 1-2mm) czyli te najmniejsze cosie Miałem kiedyś taki sam problem w ps2 a sprawdzenie wszystkich troche czasu to zajęło, ale dzięki temu ps2 działa do dzisiaj.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB
tomx1989, sprawdzałem miejsca przy wyjściu video na tv są tam takie bardzo malutkie kosteczki a nie jestem pewien czy to są bezpieczniki mógł byś zerknąć na ten obrazek ?
Dodam że te małe kosteczki obok tych takich szarych czy beżowych są czarne
Nie poddawaj się. Może to być kondensator (symbol C), rezystor (inaczej opornik symbol R), lub bezpiecznik (symbol B). Możesz to zmostkować, na pewno nic się nie stanie, a konsola może zadziała. Link do poradnika dałem wyżej.
dragon1493 Te też możesz sprawdzić, najlepiej jest wszystkie sprawdzić. Najlepiej zacznij od czarnych(chyba opornik to się nazywa) bo to one przeważnie padają(przynajmniej w ps2 przerobionych chipem). Nie poddawaj się, trochę ci to czasu zajmie ale jeśli uda ci się naprawić to poczujesz dużą satysfakcje Istnieje również możliwość że opornik do którego jest przylutowany kabel od chipa mógł zdechnąć.
PS. Możliwe że chip padł i to on mógł coś namieszać, jeżeli niczego nie znajdziesz to możesz spróbować pozbyć się chipa.
Sega Mega Drive VA4
SNES
PSX SCPH-1002
PSX SCPH-7502
PS2 SCPH-70004
PS2 SCPH-50004, NA 80GB HDD
PSP 3003
PS TV
Gamecube
Wii 1TB
Xbox v1.0 300GB
Xbox 360 S 250GB
PS4 CUH-1216 500GB
Mierzyłem jeszcze raz te bezpieczniki i okazało się że jednak są one dobre, nie wiem co może dolegać mojemu PS1 ;( .
Przeprowadziłem taki mały teścik a więc zostawiłem konsole włączoną tak na ok 10min po czym wyłączyłem konsole z prądu i dotykiem posprawdzałem te układy scalone czy się grzeją i jak się okazuje wszystkie były trochę ciepłe i tu moje pytanie czy jeżeli mój układ graficzny był by spalony to grzał by się tak jak inne podzespoły mojej konsolki ??